وزیر خارجه پیشین طالبان:عکس منتشر شده ملاعمر جعلی بود

سیاسی

«ملا احمد متوکل» وزیر خارجه پیشین طالبان گفت: هر چند طالبان بعد از مرگ ملا عمر ضعیف شده است اما طالبان قویتر از داعش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «ملا احمد متوکل» وزیرخارجه پیشین گروه طالبان و نماینده ویژه ملاعمر در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی عرب زبان گفت: مرگ ملا عمر به این علت دو سال مخفی نگه داشته شد تا اتحاد بین طالبان حفظ شود و عکسی که در اینترنت و شبکه های اجتماعی که درآن یک چشم ملا عمر کور نشان داده شده است یک عکس جعلی است، دو چشم او سالم بود و بخاطر مسائل امنیتی به آن اعتراض نکردیم.  

ملا احمد متوکل در جواب سوالی در مورد اسامه بن لادن رهبر القاعده گفت: ملاعمر در سال ۲۰۰۱ میلادی می خواست مسئله اسامه بن لادن را حل کند و طالبان از این موضوع بدرستی آگاه بود که اگر بن لادن را  هم تحویل آمریکا بدهد آمریکا به افغانستان حمله خواهد کرد و ما برآن بودیم اسامه بن لادن را تحویل یک کشور اسلامی بدهیم.

در جواب سوالی در مورد داعش ملا احمد گفت: داعش در افغانستان نمی تواند با طالبان مقابله  کند و داعش با همان سرعتی که رشد کرده است با همان سرعت نیز رو به نابودی است. در مبارزه با داعش طالبان با هیچ کشوری هم پیمان نخواهد شد. ملا احمد که در سال ۲۰۰۱ میلادی تسلیم آمریکا شد گفت: طالبان در اصل نهضتی از طلاب مدارس دینی بود که برای مبارزه با فساد و خونریزی در ننگرهار افغانستان در سال ۱۹۹۴ بوجود آمد و ملاعمر این نهضت را نزدیک مرزهای افغانستان با پاکستان قرار داد.

کد N1041865