کشف یک کمربند انفجاری در پاریس

سیاسی

رسانه ها از کشف یک کمربند انفجاری در حومه پاریس و در نزدیکی محلی که یکی از عاملان حملات پاریس در شب حادثه در آن بوده خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، پلیس فرانسه از کشف وسیله ای شبیه یک کمربند انفجاری در سطل آشغالی در منطقه مونتروژ در حومه پاریس خبرداده است.

برخی منابع خبری می گویند، با توجه به اینکه پیگیری مکالمات تلفنی «صلاح عبدالسلام» نشان می دهد که او پس از حملات ۱۳ نوامبر در اطراف این منطقه حضور داشته، ممکن است این کمربند متعلق به او باشد.

صلاح عبدالسلام از سوی پلیس فرانسه به عنوان یکی از مهاجمان احتمالی حملات پاریس شناخته شده و حکم جلب بین المللی برای دستگیری او صادر شده است.

عبدالسلام ۲۶ ساله و فرانسوی است اما مدتی را در بلژیک زندگی می کرده است. پلیس بلژیک نیز عملیاتهایی برای دستگیری وی انجام داده اما او همچنان فراری است.

پلیس فرانسه نیز برای دستگیری همدستان حملات پاریس تاکنون بیش از هزار عملیات ویژه ترتیب داده و در حال حاضر ۲۵۳ نفر تحت محاصره خانگی هستند.

این در حالی است که شب گذشته اعلام شد احتمالا عبدالسلام از بلژیک به آلمان رفته است.

پاریس جمعه ۲۲ آبان ماه شاهد وقوع شش حمله تروریستی بود که در نتیجه آن ۱۲۹ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. تمامی عوامل این حوادث به غیر از یک نفر کشته شده اند و گفته می شود که عبدالسلام تنها عامل زنده حملاتت پاریس است.

کد N1041824