دهدشتی مطرح کرد،

انتقاد از سخت‌گیری‌ برای حضور خبرنگاران و نمایندگان در جلسات علنی دادگاه

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از سخت‌گیری‌ها برای حضور خبرنگاران و نمایندگان در جلسات علنی دادگاه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدحسین دهدشتی در تذکری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس، گفت: برای حضور خبرنگاران و حتی نمایندگان مجلس در جلسات علنی دادگاه‌ها سخت‌گیری‌هایی انجام می‌شود. این در حالی است که در جلسات غیرعلنی مانند دادگاه مرتضوی، متهم بعضاً با محافظ تشریف می‌برد!

وی با تسلیت ایام اربعین حسینی تجمع، ازدحام و معطلی زوار در مرزها برای اخذ ویزا را موجب نارضایتی عنوان کرد و بر لزوم توجه ویژه وزارت امور خارجه به این موضوع تأکید کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: صندوق‌های بازنشستگی حافظ منافع مردم، امانتدار سرمایه‌های بازنشستگان و تنها امید آنهاست. متأسفانه کماکان اتفاقات ناخوشایندی در صندوق‌ها اعم از سازمان تأمین اجتماعی و نفت می‌افتد. به دنبال تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی انتظار ما اصلاح رویه‌ها و شفاف‌سازی و نظارت است که شروع شد اما متوقف شد و شرایط بدتر شده است.

دهدشتی افزود: شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی نفت در دو دهه گذشته مسائل قابل تأملی داشتند که دکل‌های گمشده و دکل آهن‌پاره بخش کوچکی از معضلات است و ضروری است هرچه سریع‌تر دستگاه‌های دولتی وارد شوند.

وی با بیان اینکه بی‌برنامگی و نبود راهبرد مشخص در مناطق آزاد از دو دهه قبل وجود داشته همچنان ادامه دارد، گفت: مبالغ قابل توجهی بدون نظارت و برنامه در اختیار دولت‌های بوده و هست و متأسفانه این مناطق به سرعت با لایحه دولت در حال افزایش هستند اما سوال این است که سهم مناطق آزاد در اقتصاد ملی کجاست و دستگاه‌های نظارتی چه جایگاهی دارند.

این نماینده مجلس در تذکری به وزیر کشور نیز گفت:‌ سخنرانی‌ها و تجمعات مجوزدار مورد اعتراض و حمله گروه‌ها قرار می‌گیرد و لغو می‌شود. اگر وزارت کشور توان و جسارت دادن مجوز را دارد پای آن بایستد و نشان دهد که قانون حاکم است و نه زور.

نماینده مردم آبادان در مجلس در پایان گفت که مصوبات دولت‌های نهم، دهم و یازدهم در راستای پیشگیری و کنترل گرد و غبار روی کاغذ مانده و مردم منتظر اقدام عملی در این‌باره هستند.

انتهای پیام

کد N1041799