دعوت از رئیس جمهور غنا برای حضور دوباره در انتخابات ریاست جمهوری آتی

سیاسی

کنگره دموکراتیک ملی غنا (حزب حاکم این کشور) قاطعانه از حضور رئیس‌جمهور فعلی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعضای این حزب از کاندیداتوری "جان درامانی ماهاما"، رئیس جمهور فعلی این کشور برای دوره دوم ریاست جمهوری حمایت کردند. ماهامای 56 ساله همچنین در انتخابات درون حزبی که روزهای شنبه و یکشنبه برگزار شد، توانست 95 درصد آراء را کسب کند.

رئیس جمهوری غنا طی سخنانی از کسانی که به وی رای داده بودند تشکر کرد و به دفاع از سوابق کاری‌اش در دولت پرداخت سوابقی که شامل رشد اقتصادی، کاهش بدهی‌های دولت وافزایش ارزش پولی غنا می‌شود.

وی با توصیف سه ساله گذشته به عنوان یک "چالش" خاطرنشان کرد: به عنوان رهبر یک حزب معتقدم تمامی اعضا همواره از تصمیمات من راضی نبودند.

اما ادامه داد: حالا از تایید قاطعانه آنها احساس فروتنی می‌کنم و مسئولیت پیروزی حزب در انتخابات سال 2016 را می‌پذیرم.

ماهاما که پس از مرگ "جان عطامیلز" در سال 2012 از سمت معاون رئیس جمهور ارتقا یافت، حضورش در انتخابات باید به طور کامل در راستای قوانین حزبی باشد.

وی قرار است با رقیب خود در سال 2012 باز هم مواجه شود. این در حالی است که هنوز تاریخی برای انتخابات تعیین نشده است. غنا در بین کشورهای از هم پاشیده آفریقایی دارای دموکراسی با ثباتی‌ است اما همچنان با مسائل اقتصادی متعددی مواجه است.

انتهای پیام

کد N1041737