عباس تعیین سقف زمانی برای پایان اشغالگری اسرائیل را خواستار شد

شوراي امنيت,محمود عباس

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، عدم اجرای قطعنامه‌های مختلف درباره فلسطین باعث بالا گرفتن درگیری در طول دهه‌ها شده و فشار و سختی‌های بزرگی را به فلسطینی‌ها وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری ارم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر از شورای امنیت خواست قطعنامه‌ای برای تعیین سقف زمانی پایان اشغالگری اسرائیل در فلسطین و جلب حمایت‌های بین المللی برای فلسطینی‌ها صادر کند.

وی تاکید کرد: تا زمان دستیابی به راه‌حلی در مورد مساله فلسطین که با قوانین بین المللی و اصول عدالت جهانی مطابقت داشته باشد، شورای امنیت در این زمینه مسئول است.

در پیامی که ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین از طرف عباس قرائت کرد، نسبت به عدم اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی مربوط به فلسطینی‌ها ابراز تاسف شده و آمده است: مجمع عمومی سازمان ملل، شورای امنیت، شورای حقوق بشر و دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به سازمان ملل از جمله دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) قطعنامه‌های قوی و قوانینی را برای مساله فلسطین تصویب کرده‌اند و ما نسبت به عدم اجرای این قطعنامه‌ها متاسفیم؛ مساله‌ای که باعث بالا گرفتن درگیری در طول دهه‌ها شده و رنج و سختی بسیاری را به مردم فلسطین تحمیل کرده است.

عباس ادامه داد: شکست در اجرای قوانین و این قطعنامه‌ها منجر به محرومیت مستمر فلسطینی‌ها از حقوقشان شده و این مساله تایید می‌کند که ملاک‌های دوگانه‌ای در برخورد با قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد اسرائیل که هرگز عملی نخواهند شد، وجود دارد. این موضوع به اسرائیل اجازه می دهد به عنوان دولتی که خود را از قانون بالاتر می‌داند، بدون هیچ ترسی از محاکمه و یا پیامدهای احتمالی به اقدامات خود ادامه دهد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه این پیام با اشاره به عملی نبودن احقاق حقوق فلسطینی‌ها در شرایط کنونی و وضعیت خطرناک قدس، نسبت به تبدیل درگیری‌های سیاسی و قانونی به یک جنگ مذهبی هشدار داد و گفت: حوادث اخیر در پاسخ به تجاوزات و اقدامات ضد فلسطینی مستمر اسرائیل، نقض حقوق فلسطینی‌ها و شکست جامعه جهانی در پایان دادن به این ظلم صورت گرفته است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سیاست‌های دوگانه و یک بام و دو هوا باعث طولانی شدن درگیری‌ها، ایجاد احساس ناامیدی و شکست و بالاگرفتن دشمنی‌ها می‌شود، توقف شهرک‌سازی‌ها و اقدامات خشونت‌آمیز شهرک‌نشین‌ها علیه شهروندان فلسطینی را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N1041736