توجه به بیماری دیابت یکی از ضرورت‌های دانش بشری است

سیاسی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که توجه به بیماری دیابت یکی از ضرورت‌های دانش بشری است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار جمعی از میهمانان خارجی همایش راهبردی دیابت، که در سالن همایش‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده بود، توجه به بیماری دیابت را یکی از ضرورت‌های دانش بشری دانست و خطاب به پزشکان و مسؤولان مربوطه گفت: وظیفه شماست که به عنوان دانشمندان در کنار دولت‌ها به مردم کمک کنید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیابت را «وبای خاموش» توصیف کرد و با ابراز تأسف از رشد سالانه این بیماری در کشورهای جهان، تحمل این مرض و دارو و درمان بیماری دیابت را برای فقرا بسیار مشکل دانست و گفت: مشکل این بیماران پس از شناسایی آغاز می‌شود و اگر به دیالیز برسد که مشکل دو چندان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی، با بیان اهداف تأسیس بنیاد بیماری‌های خاص که غیر دولتی است، خطاب به پزشکان خارجی گفت: در سازمان ملل و دیگر مجامع جهانی کمک کنید تا داروهای این بیماری ارزانتر و سریع‌تر به بیماران برسد.

وی با ابراز علاقه و آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد بیماری‌های خاص برای کمک در جهت پیشگیری و درمان بیماری دیابت، گفت: باید هم برای بهداشت عمومی و هم تأمین داروها کمک کنید.

هاشمی رفسنجانی با تشکر از اقدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برپایی بهتر این همایش، گردهمایی پزشکان و متخصصان را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که نتیجه این همایش دو روزه، برای جوامع انسانی مفید باشد.

انتهای پیام

کد N1041715