پس از حملات پاریس اکثر انگلیسی‌ها خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند

براساس نظرسنجی انجام شده، پس از حملات تروریستی پاریس که منجر به تشدید نگرانی‌ها نسبت به سیل نامحدود مهاجرت به اروپا شده اکثر انگلیسی‌ها خواستار خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این نظرسنجی در روزنامه ایندیپندنت منتشر شده و توسط پایگاه نظرسنجی "او.آر.بی" چند روز پس از حملات تروریستی 13 نوامبر سال جاری میلادی در پاریس که در آن 130 تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند، صورت گرفته است.

روزنامه ایندیپندنت نوشت، 52 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی می‌خواهند انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود و 48 درصد از پاسخ دهندگان خواستار ماندن کشورشان در این بلوک 28 کشوری هستند.

این اولین بار است که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا درنظر سنجی‌های روزنامه ایندیپندنت اکثریت را به دست می‌آورد.

این روزنامه نوشت: تغییر رویکرد به سمت رای "آری" در رفراندوم سال 2017 میلادی انگلیس حول محور عضویت این کشور در اتحادیه اروپا بیانگر نگرانی مردم نسبت به سیل نامحدود و کنترل نشده آوارگان به اروپا از خاورمیانه و شمال آفریقاست.

کشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا از جمله انگلیس مقصد مطلوب و دلخواه صدها هزار مهاجر محسوب می‌شوند. لندن در تلاش است تا قدرت را برای کنترل و محدود کردن سیل مهاجران در بحبوحه ترس‌ها نسبت به نفوذ داعش به این کشور در بین آوارگان به دست آورد.

انتهای پیام

کد N1041632