نظامیان آمریکایی آموزش نیروهای ارتش اوکراین را آغاز کردند

اوکراین

پنتاگون اعلام کرد، کارشناسان نظامی آمریکا، آموزش سربازان و نیروهای عملیات ویژه اوکراینی را در این کشور جنگ زده آغاز کردند.

پنتاگون اعلام کرد، کارشناسان نظامی آمریکا، آموزش سربازان و نیروهای عملیات ویژه اوکراینی را در این کشور جنگ زده آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای آمریکایی اندکی در اوکراین مستقر شده‌اند تا به نیروهای گارد ملی این کشور آموزش دهند اما براساس برنامه اولیه که در ژوئیه سال جاری میلادی اعلام شد، این نیروها در حال حاضر به یگانهای معمولی ارتش کمک می‌کنند.

سروان جف دیویس، سخنگوی پنتاگون گفت: این نیروهای آمریکایی پنج گردان از سربازان وظیفه و یک گردان از پرسنل نیروهای عملیات ویژه اوکراین را آموزش خواهند داد.

وی افزود: این بخش از تلاش‌های کنونی ما برای کمک به اصلاح ارتش اوکراین و کمک به آنها برای ارتقاء توانایی‌های دفاع داخلی و ظرفیت آموزشی این کشور است. واشنگتن بارها متعهد حمایت از اوکراین شده و از سال 2014 میلادی بیش از 265 میلیون دلار در آموزش و تجهیز نیرو به این کشور کمک کرده است.

از سال گذشته میلادی به دنبال سرنگونی رئیس جمهوری سابق اوکراین جدایی طلبان حامی روسیه علیه دولت کی‌یف سلاح به دست گرفته و در این بین بیش از 8000 تن کشته شدند.

آمریکا و متحدانش در ناتو به صورت دیپلماتیکی از اوکراین حمایت و مداخله روسیه برای حمایت از شورشیان و طولانی‌تر کردن این درگیری‌های بی‌ثبات کننده را محکوم کرده‌اند.

اما آنها بسیار محتاط هستند تا مستقیما وارد رویارویی نظامی با مسکو نشوند و به جای ارسال سلاح به اوکراین آموزش محدود یگان‌های نظامی کی‌یف را پیشنهاد داده‌اند.

آمریکا کمک‌های نظامی غیرکشنده از جمله خودروی هاموی، رادارهای ضدخمپاره‌انداز، عنیک‌های دید در شب، زره و تجهیزات پزشکی به اوکراین ارسال کرده‌ است.

انتهای پیام

کد N1041499