ابوترابی در آغاز جلسه علنی مجلس:

تفکر بسیجی، راه نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را مسدود می‌کند

سیاسی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تفکر بسیجی راه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مسدود می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت به مناسبت هفته بسیج سخنرانی کرد.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: سالروز تاسیس نهاد بالنده، اقتدارآفرین و عزت‌بخش بسیج مستضعفان را خدمت ملت ایران و مستضعفین جهان به ویژه جامعه بسیجیان ایران اسلامی و امت اسلام تبریک عرض می‌کنم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نهال پرثمر که ریشه‌های آن در اعماق قلب امت اسلام جای گرفته است، به دست توانای امام بزرگوار و با الهام از آموزه‌های قرآن کریم در بطن جامعه اسلامی شکل گرفت.

ابوترابی‌فرد، محبت به پروردگار و تواضع را یکی از ویژگی‌های مهم بسیجیان خواند و گفت: بسیجیان بستر رشد و تعالی جامعه انسانی و اسلامی هستند، خود را فراموش کرده‌اند و در سایه محبت خدا، به بندگان خدا عشق می‌ورزند.

وی ادامه داد: نیروهای تربیت‌یافته در مکتب قرآن در برابر دشمنان انسان و جامعه بشریت، استوار و سخت هستند و این عزت و اقتدار، رمز رویارویی آنان با باطل و دشمنان جامعه بشریت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در صحنه عمل، نیروی بسیجی با این دو ویژگی شناخته می‌شود؛ عشق به انسان، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام و جامعه بشری.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: این ایستادگی در قرآن با زیباترین بیان ترسیم شده است؛ نیروی بسیجی با مجاهدت تمام در این راه گام برمی‌دارد، نیروی بسیجی انقلابی خستگی نمی‌فهمد، دشواری و سختیِ راه، او را از پای درنمی‌آورد، تا رسیدن به هدف، دست برنمی‌دارد و به آرمان بلند خود فکر می‌کند و به هیچ ملامتی توجه نمی‌کند.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره نمودند، نیروی بسیجی در تراز قرآن کریم، از یک پشتوانه علمی، معرفتی و ایمانی برخوردار است که در واژه «یُحِبُهُم و یُحِبُ ‌الله» معنا شده و پشتوانه حرکت بسیجی، ایمان و محبت به خداوند است.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: در کنار این ایمان که منظومه فکری یک نیروی بسیجی را سامان می‌دهد، او با بصیرت و معرفت قدم برمی‌دارد و به آنچه می‌پردازد که مهمترین مسائل اطراف اوست و نیز راه را درست تشخیص می‌دهد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: چنگ زدن به ریسمان حق، یعنی با بصیرت راه را شناختن و با استقامت در راه درست گام برداشتن. این تفکر و این آرمان و این مجموعه بزرگ، دفاع مقدس را به سکوی پرش جمهوری اسلامی و اقتدار ملت ایران تبدیل نموده است.

وی تصریح کرد: این تفکر و اندیشه بود که ما را از گذرگاه سخت تحریم، به این نقطه اوج قدرت و وضعیت تثبیت شده سیاسی و اقتصادی رساند و این نگاه همراه با ایمان و بصیرت بود که ملت ایران را امروز به دانش و فناوری هسته‌ای و چرخه کامل سوخت رسانده است.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: این اندیشه و تفکر است که امروز سوریه، عراق و یمن را به یک مشتِ گره شده در سینه استکبار تبدیل نموده، این تفکر بسیجی است که امروز در فلسطین زمینه انحلال رژیم صهیونیستی را فراهم آورده است و این تفکر بسیجی است که راه نفوذ بیگانگان را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مسدود نموده است.

نماینده مردم تهران همچنین برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهانی که برای ساماندهی نیروهای بسیج در دنیای اسلام تلاش نموده‌اند، آرزوی توفیق و سعادت نمود.

ابوترابی‌فرد در پایان روز مجلس و شهادت شهید مدرس را تبریک و تسلیت گفته و اظهار داشت: امیدوارم در راه شهید مدرس گام برداریم.

کد N1041403