حزب‌الله تصمیم کنگره آمریکا را به شدت محکوم کرد

به دنبال اعمال تحریم‌هایی از سوی کنگره آمریکا علیه حزب‌الله لبنان، این حزب در بیانیه‌ای این تصمیم کنگره را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما قانون جدید کنگره آمریکا را که حزب‌الله، حامیان و رسانه‌های آن را هدف قرار می‌دهد و جنایت جدیدی از سوی نهادهای آمریکایی علیه مردم، امت ما و آزادگان جهان است به شدت محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است: این تصمیم نشان دهنده گرایش سلطه جویی است که آمریکایی‌ها دنبال آن هستند و بیانگر تمایل آنها برای داوری‌ کردن درباره تمامی رخدادهای جهان براساس منافع و سیاست‌های آمریکا بدون در نظر گرفتن اصول، قوانین و اخلاقی است که باید حاکم بر روابط میان کشورها و نهادها در جهان باشد.

در این بیانیه آمده است: ما به عنوان حزب‌الله لبنان جنبش مقاومی هستیم که برای مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا چه تروریسم صهیونیستی که مردم فلسطین و تمامی امت ما را هدف قرار می‌دهد و چه تروریسم تکفیری که با نظارت آمریکا و صهیونیست‌ها در چندین کشور منطقه نفوذ یافته، تلاش می‌کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است: اقدامات و تجاوزاتی که از سوی نهادهای رسمی آمریکایی علیه ما صورت می‌گیرد بهای طبیعی پایبندی ما به مقاومت در برابر تمامی طرح‌های خبیثانه‌ای است که مقدسات، حقوق، وطن و ملت ما را هدف قرار داده است. مقاومت ما مقاومتی دنباله‌دار است.

کنگره آمریکا قوانین شدیدی را به اجماع تصویب کرده که هدف از آن منع رسیدن حمایت لجستیکی و مالی به حزب‌الله لبنان است.

انتهای پیام

کد N1041377