به دنبال حملات تروریستی اخیر؛

آمریکا به اتباع خود درباره سفر به دیگر کشورها هشدار داد

سیاسی

دولت واشنگتن با توجه به افزایش شمار حملات تروریستی، به شهروندان آمریکایی درباره سفر به دیگر کشورها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، ایالات متحده آمریکا در واکنش به افزایش تهدیدات تروریستی در خصوص سفر اتباع خود به اقصی نقاط جهان هشدار داد.

در همین راستا، وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای مدعی شد که اطلاعات به دست آمده احتمال طراحی حملات تروریستی از سوی القاعده، داعش، بوکوحرام و دیگر گروه های افراطی را در نقاط متعددی از جهان تقویت می کند.

قرار است هشدار امنیتی اعلام شده تا سه ماه دیگر یعنی تاریخ ۲۴ فوریه سال میلادی ۲۰۱۶ برقرار باشد و تا آن زمان آمریکا از شهروندان خود خواسته که به هنگام سفر دقت لازم را به خرج داده و از رفتن به اماکن شلوغ بپرهیزند.

همچنین در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا تداوم احتمال حملات به بازگشت تروریست هایی نسبت داده شده که از سوریه و عراق به کشورهای محل سکونت خود باز می گردند.

در این میان، دولت بلژیک هم اعلام کرد سطح هشدار امنیتی در شهر «بروکسل»، پایتخت، تا یک هفته دیگر در بالاترین حد ممکن نگه داشته خواهد شد.

بلژیک که از کشورهای هم مرز با فرانسه است از یک هفته پیش به دنبال وقوع انفجارهای پاریس تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده است چرا که گمان می رود برخی از عوامل تروریستی این حادثه به آنجا گریخته باشند.

کد N1041371