یک کارشناس مباحث مهدویت:

پیاده‌روی اربعین تقابل با نقشه‌های دشمنان محسوب می‌شود

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

یک کارشناس مسائل مهدویت گفت: پیاده‌روی اربعین جزء تعظیم شعائر الهی است و در این پیاده‌روی به نوعی با نقشه‌های دشمنان مقابله می‌کنیم و آن‌ها به این موضوع پی می‌برند که حب اهل بیت (ع) همیشه در بین مردم زنده و جاودانه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این‌که «پیاده‌روی اربعین یک عهد است» اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین تعظیم شعائر الهی محسوب می‌شود و در قرآن کریم وارد شده است که تعظیم شعائر الهی از رفتارهای مومن محسوب می‌شود. ما با پیاده رفتن به زیارت امام حسین (ع) این شعائر الهی را در جامعه احیا می‌کنیم و باید بدانیم که زیارت اربعین جزء یکی از صفات شیعیان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین به نوعی تقابل با نقشه‌های دشمنان اسلام است. آن‌ها می‌خواهند بگویند که مردم همه به دنبال کار خودشان هستند و دیگر کسی به سمت امامان نمی‌رود ولی با این پیاده‌روی عظیم به آن‌ها ثابت می‌کنیم که همواره عشق و علاقه اهل بیت (ع) در بین مردم زنده است و طبق روایات معصومین (ع) هرگز حب اهل بیت (ع) در دل مردم از بین نمی‌رود.

این کارشناس مسائل مهدویت تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین همچون ایام حج بزرگ و با عظمت است و باید مثل زمان حج که افراد به گفت‌وگو می‌نشیند در این پیاده‌روی هم به تبادل نظر بپردازند چرا که مرزهای جغرافیایی از بین می‌رود و حتی افرادی از کشورهای اروپایی هم در این مراسم حاضر می‌شوند و همه به نوعی یکدست و واحد می‌شوند و عزادار امام حسین (ع) می‌شوند و به نوعی با محبت به یکدیگر نگاه می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که راحت‌تر بتوانند با یکدیگر ارتباط گرفته و تبادل نظر کنند.

شهبازی تاکید کرد: در این اجتماع عظیم متولیان فرهنگی باید راهکارهای کلان فرهنگی در نظر بگیرند و از این اجتماع عظیم و با شکوه نهایت بهره درست را ببرند. ما در کشور سازمان‌هایی مثل دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات،‌ حوزه علمیه و سایر ارگان‌های فرهنگی را داریم که همه این‌ها باید با یکدیگر متحد شوند و برای پیاده روی اربعین یک برنامه فرهنگی منسجم و کارآمد ارائه بدهند. به خصوص اکنون که داعش و وهابیت می‌خواهد در منطقه فرافکنی کند.

وی ادامه داد: مراکز فرهنگی ما با استفاده از نرم افزارهای اربعین که دانشجویان آن را تهیه کرده‌اند و یا با استفاده از سایر وسایل ارتباطی می‌توانند پیام‌های حقیقی اسلام را به جهانیان در این پیاده‌روی عظیم و باشکوه ارائه بدهند. ما حتی در این مسیر می‌توانیم شرکت‌کنندگان را با صدای انقلاب آشنا کنیم چراکه برخی از دشمنان می‌خواهند علیه ایران کارشکنی داشته باشند و ما با برنامه منسجم فرهنگی در مراسم اربعین می‌توانیم نقشه‌های آن‌ها را خنثی کنیم.

انتهای پیام

کد N1041329