۰

حجاریان و توکلی از مشی روحانی در عذرخواهی تبعیت کردند؟

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

روزنامه ایران در سرمقاله امروز خود نوشت: در دوره دولت اعتدال خطا پذیری به عنوان یک فضیلت و ارزش مطرح شد و گام اول را خود رئیس دولت برداشت.

روحانی زمانی که برنامه مهم تیم اقتصادی‌اش تحت عنوان توزیع سبد یارانه ها در مرحله اجرا با خطا و اشتباه همراه شد با حضور در تلویزیون در مقام  عذر خواهی از مردم  بر آمد اما اتفاق مهم این بود که به رغم خرسندی افکار عمومی از این رفتار دولتمردان ، جریان سیاسی حریف تنزه طلبانه برای سوء استفاده از این حرکت گام برداشت. تا آنجا که جمعی از مخالفان  سخن از مواخذه و حتی محاکمه مجریان طرح اقتصادی دولت به میان آوردند و جمعی دیگر به زبان طعنه و اتهام عذرخواهی رئیس جمهور را نشانه ضعف و فقدان تدبیر تفسیر کردند.

اکنون می‌توان نامه اخیر دو چهره اصلاح طلب و اصولگرا (حجاریان و توکلی) را نوعی همسخنی با دولتی به حساب آورد که می خواهد خود انتقادی و خطاپذیری به عنوان یک فضیلت در فضای آفت زده ایران نهادینه شود. نوشته حجاریان و نقدهای توکلی رنگی از سخن روحانی را دارد که صاحبان قدرت را گریز و گزیری  از پذیرش اشتباه خویش و اقرار به آن در پیشگاه افکار عمومی نیست. گویی نمایندگان نسل اول سیاستورزان ایران در عصر اعتدال به این باور مشترک رسیده اند که باید رسم و سنت پنهانکاری و فرار از مسئولیت بر افتد سنتی که دولت پیشین پایه نهاد و حامیان و هوادارانش همچنان و هنوز در ظل این میراث نامیمون از  پاسخگویی در قبال عملکردهای پراشتباه خویش طفره می‌روند.

2727

 

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.