روحانی در نشست خبری با پوتین:

ایران و روسیه مبارزه با تروریسم را در مقام عمل نشان دادند

نشست خبری روحانی و پوتین

رئیس جمهور کشورمان گفت:برخلاف آنهایی که در زمینه مبارزه با تروریسم به برخی از عملیات نمایشی می پردازند، ایران و روسیه در مقام عمل نشان دادند که می خواهند با تروریسم به طور جدی مبارزه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان با ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو کردند و سپس روسای جمهوری دو کشور در نشستی خبری حاضر شدند و مواضع خود را پیرامون مسائل منطقه مطرح کردند.

روحانی در این نشست خبری با بیان اینکه مسئله هسته ای یکی از زمینه های مشترک میان دو کشور بوده است، گفت: از سالها پیش در زمینه مسائل هسته ای، بین دو کشور روابط خوبی بوده است و امروز این روابط توسعه پیدا خواهد کرد.

رئیس جمهور افزود: همچنین ما در زمینه مسائل منطقه ای و تروریسم که از قبل همکاری داشتیم تصمیم گرفته ایم که این همکاری ها را توسعه دهیم.

وی تروریسم را خطری برای کشورهای منطقه و جهان دانست و گفت: برخلاف آنهایی که در زمینه مبارزه با تروریست سخن می گویند و به برخی از عملیات نمایشی می پردازند، ایران و روسیه در مقام عمل نشان دادند که می خواهند با تروریسم به طور جدی مبارزه کنند.

رئیس جمهوری افزود: من مطمئن هستم که فرصت های پیش روی ما زمینه ای فراهم می کند که با همکاری های بیشتر به نفع دو ملت و به نفع منطقه بتوانیم قدم های جدی تر برداریم.

روحانی در پایان خاطرنشان کرد: یک بار دیگر از آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری محترم فدراسیون روسیه و هیئت همراهشان برای سفر به ایران تشکر می کنم.
کد N1041210