چک هم برای جنگ با داعش نیرو اعزام می‌کند

وزیر دفاع جمهوری چک اعلام کرد در صورت آغاز یک عملیات زمینی علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، ارتش این جمهوری احتمالا 200 افسر پزشکی و اعضای یگان شیمیایی‌اش را اعزام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، مارتین استراپنیکی، وزیر دفاع جمهوری چک گفت: لازم و ضروری است تا با تامین پیشرفته‌ترین و موثرترین سلاح‌ها و حمایت هوایی برای نیروهایی که در حال مبارزه با داعش هستند به آن‌ها کمک کنیم.

وی افزود: براساس برآوردهای من تعداد کل سربازان جمهوری چک بین 100 تا 200 نیرو خواهد بود. استقرار نیروهای جمهوری چک باید توسط دولت تصویب شود و برای تصمیم گیری در خصوص این امر باید نیازهای داخلی کشور نیز به حساب آورده شوند.

استراپنیکی گفت: احتمال مداخله زمینی در خاورمیانه قوت گرفته است. البته باید در نظر گرفت که یک عملیات زمینی مشکلات و دشواری‌های بسیاری دارد و موج مهاجرت را تشدید بخشیده و تروریسم در اروپا را تحریک می‌کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر برای همه ثابت شده که ائتلاف ضد داعش بدون حضور و مشارکت روسیه نمی‌تواند تشکیل شود. از آنجایی که روسیه جزء اتحادیه اروپا یا ناتو نیست، یک ائتلاف ویژه از کشورها باید ایجاد شود.

نظرسنجی انجام شده توسط آژانس "مدیان" برای تلویزیون جمهوری چک در تاریخ 20-19 نوامبر سال جاری میلادی نشان داد که از هر 10 نفر، هشت تن از مشارکت جمهوری چک در مبارزات با داعش حمایت می‌کنند.

براساس این نظرسنجی 28 درصد از پاسخ‌دهندگان از مشارکت جمهوری چک در یک عملیات نظامی علیه داعش حمایت می‌کنند و تنها 13 درصد از پاسخ‌دهندگان مخالف این مشارکت هستند.

انتهای پیام

کد N1040867