دیوید کامرون در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه:

انگلیس باید به ائتلاف هوایی مبارزه با داعش در سوریه بپیوندد

سیاسی

نخست وزیر انگلستان بار دیگر از لزوم حمله جنگنده های انگلیسی به خاک سوریه سخن گفت و مدعی شد که برای مبارزه با داعش یکی از پایگاه های هوایی انگلیس را در اختیار نیروی هوایی فرانسه قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان که برای دیدار با «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه به این کشور رفته است، وی امروز دوشنبه با حضور در سالن کنسرت «باتاکلان» - محل قتل ۸۹ نفر از ۱۲۹ نفری که در حوادث تروریستی پاریس جان باخته اند- به قربانیان این حادثه ادای احترام کرد.

وی پس از بازدید از این محل مدعی شد: اعتقاد راسخ دارم که انگلیس باید به ائتلاف هوایی مبارزه با داعش در سوریه بپیوندد اما تصمیم نهایی بر عهده پارلمان خواهد بود.

کامرون در ادامه وعده داد که طرح تهاجم جنگنده های انگلیسی به خاک سوریه را در هفته جاری به پارلمان بفرستد تا پیش از کریسمس درباره آن رای گیری شود.

ناگفته نماند که جنگنده های انگلیسی در حال حاضر مواضع داعش را در خاک عراق بمباران می کنند اما اشتیاق برای گسترش دامنه تهاجم به خاک سوریه از ماه میلادی سپتامبر و در پی افزایش حضور نظامی روسیه در این کشور، از سوی دیوید کامرون مطرح شد.

از سوی دیگر، کامرون گفت که قطعنامه افزایش حملات علیه داعش که در روز جمعه از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد، نشان دهنده اتحاد برای مقابله با تروریسم در اروپا و سایر نقاط جهان است. 

وی مدعی شد: ما اراده راسخ خود را نشان داده و با کمک هم این تهدید شیطانی را ریشه کن می کنیم.

کامرون در نهایت اعلام کرد که از این پس فرانسه می تواند از پایگاه هوایی انگلیس واقع در قبرس برای انجام حملات هوایی خود علیه داعش استفاده کند.

فرانسه نیز از اواخر ماه میلادی سپتامبر حملات خود را به مواضع داعش در خاک سوریه آغاز کرد و از زمان وقوع انفجارهای  پاریس در هفته گذشته بر شدت آنها افزود.

کد N1040634