بروجردی: هنوز خبر جان ‌باختن رکن‌آبادی تأیید نشده است

ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بنده هنوز خبر قطعی در خصوص پیدا شدن جسد رکن‌آبادی دریافت نکرده‌ام اما مطرح شدن این خبر به حدی اهمیت دارد که اگر واقعیت داشته باشد سازمان حج و زیارت باید اظهارنظر کند.

علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: تا زمانی که آل سعود نتواند جان باختن رکن‌آبادی را اثبات کند مسأله تعیین تکلیف نشده و فرضیه ربایش ایشان همچنان پررنگ خواهد ماند.

نماینده مردم بروجرد افزود: با توجه به معدود بودن اجساد دفن شده و ادعای سعودی‌ها مبنی بر انجام تست دی‌ان‌ای از اجساد دفن شده اگر سعودی‌ها نتوانند فرضیه جان باختن رکن‌آبادی را اثبات کنند فرضیه ربایش ایشان پررنگ‌تر می‌شود.

بروجردی همچنین سفر پوتین به تهران را در گسترش روابط دوجانبه و منطقه‌ای بسیار مهم توصیف کرد و افزود: حضور پوتین در تهران آغاز فصل جدیدی از آغاز روابط دوجانبه ایران و روسیه است.

وی همچنین با اشاره به حضور ایران در کنار روسیه در مسأله سوریه، گفت: همکاری ایران و روسیه در سوریه و شرایط حاکم بر این کشور به طور چشمگیری تغییر کرده است. این همکاری وضعیت صحنه را در سوریه به طور چشمگیری تغییر داده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آثار سفر رییس‌جمهور روسیه به ایران، گفت: به نظر بنده حضور کشورهای گازی در تهران و دیدار پوتین با مقام معظم رهبری و تصمیماتی که از ماه‌ها قبل توسط مقامات ایران و روسیه گرفته شده است فصل جدیدی از روابط بین ایران و روسیه را در پی خواهد داشت که اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: تقویت این روابط باعث باز شدن گره‌هایی از جمله قرارداد اس300 و همکاری‌های منطقه‌ای که نمونه بارز آن در سوریه اتفاق افتاد، می‌باشد.

نماینده مردم بروجرد از تشکیل اولین جلسه کمیته نظارت مجلس بر برجام خبر داد و گفت: در جلسه گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعضا تصمیم گرفتند تشکیل کمیته نظارت و تعیین سازوکار آن بر عهده هیأت رئیسه کمیسیون باشد. ما نیز فردا صبح در جلسه‌ای که تشکیل خواهیم داد سازوکار کمیته نظارت را تعریف خواهیم کرد که با این کار نظارت مجلس بر برجام عملاً ‌آغاز می‌شود.

214

کد N1040627