ابراز نگرانی قانونگذار ارشد آمریکا نسبت به تهدیدهای داعش

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت، هیچ تهدید جدی اکنون از سوی داعش علیه ایالات متحده وجود ندارد که ما از آن مطلع باشیم اما مشخص نیست که مقامات آمریکایی ممکن است چه چیزهایی را نادیده گرفته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، "دوین نانز"، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته اطلاعات این مجلس در این باره گفت: مساله این است که ما نمی‌دانیم که واقعا چه چیزهایی نمی‌دانیم!

نانز ادامه داد: اکنون هیچ چیز مشخصی جز تهدیداتی که آنها (عوامل داعش) در اینترنت ایجاد می‌کنند، وجود ندارد. بنابراین در این شرایط ما همه چیز را باید جدی بگیریم.

این نماینده از لایحه اخیری که درباره توقف ورود پناهجویان عراقی و سوری به تصویب رسید، حمایت کرد. براساس این لایحه تا زمانی که نهادهای اجرای قانون اقدامات جدیدی برای بررسی این پناهجویان مطرح نکنند، ورود آنها به آمریکا ممنوع خواهد بود.

وی از دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا خواست تا رویکرد فراگیرتر نسبت به نفوذ داعش از شمال آفریقا تا افغانستان و پاکستان و در نهایت تا همین اروپا اتخاذ کند. به گفته نانز، به نظر می‌رسد این گروه تروریستی حتی در اروپا "فرماندهی و ساختار کنترلی" دارد.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد، آمریکا از فعالیت برخی تروریست‌های درگیر در حملات پاریس اطلاع داشت اما آنها تنها تعداد کوچکی از تروریست‌هایی هستند که مقامات اطلاعاتی تلاش می‌کنند آنها را تحت نظارت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: ما بسیاری از این افراد را شناسایی کرده‌ایم اما هزاران تن از آنها هنوز هم در اروپا و آمریکا هستند و با تکنولوژی که آنها امروز استفاده می‌کنند به وسیله آموزش‌هایی که در 15 سال مبارزه با ما آموخته‌اند، پنهان شدن از سرویس‌های اطلاعاتی در سراسر جهان را به خوبی می‌دانند.

انتهای پیام

کد N1040590