برگزاری روز ملی لبنان در تهران

مراسم روز ملی لبنان با ادای احترام به جانباختگان حوادث تروریستی اخیر بیروت و با حضور برخی از مقامات ایرانی، تعدادی از سفیران خارجی مقیم تهران و لبنانی‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم فادی حاج علی، سفیر بیروت در تهران در ابتدا با خوش‌آمد گویی به حضار، از آن‌ها خواست برای ادای احترام به جانباختگان حوادث تروریستی اخیر بیروت یک دقیقه سکوت کنند.

وی در بخشی از سخنان خود به موضوع تروریسم اشاره کرد و گفت:‌ پدیده تروریست از چارچوب منطقه خاورمیانه خارج شده و به یک تهدید جهانی تبدیل شده است و جامعه جهانی برای مبارزه با این پدیده دارای مسوولیت است.

این دیپلمات لبنانی با تاکید بر این که برای مقابله با این پدیده باید از تمام امکانات موجود استفاده شود خاطرنشان کرد: تروریسم هیچ ضابطه‌ای ندارد و هم‌چنان تروریست‌ها به قتل، نسل‌کشی و خشونت ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا،‌ هم‌چنین در این مراسم علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به روابط خوب ایران و لبنان گفت:‌ این روابط می‌تواند الگویی از روابط در سطح جهان و منطقه معرفی شود.

این نماینده مجلس با اشاره به این که دو کشور ایران و لبنان هر دو زخم خورده تروریست هستند و در همین چارچوب عزم خود را مبارزه با تروریسم جزم کرده‌اند، افزود:‌ آتشی که بیش از چهار سال است که در سوریه ایجاد شده اکنون به فراتر از منطقه نیز گسترش پیدا کرده.

بروجردی با تسلیت فاجعه تروریستی بیروت و هم‌چنین محکوم کردن حادثه تروریستی پاریس تصریح کرد: مواضع ایران جهت مبارزه با تروریسم روشن است و ما همواره اعلام کرده‌ایم که این آمادگی را داریم که با جامعه جهانی و کشورهایی که در امر مبارزه با تروریست صادق هستند همکاری کنیم.

انتهای پیام

کد N1040577