"امکان برگزاری هیچ انتخاباتی تا 10 سال آتی در عراق وجود ندارد"

عراق,داعش

طبق یک گزارش امنیتی، به دلیل حضور گروه تروریستی داعش در استان‌های مختلف عراق و نیز اختلافات موجود میان گروه‌های شیعی، چهره‌های سیاسی و دولت بغداد و اقلیم کردستان، امکان برگزاری هیچ‌گونه انتخاباتی در عراق تا 10 سال آینده عملا وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روزنامه عکاظ عربستان با اشاره به این گزارش که نامی از تهیه کنندگان آن برده نشده آورده است: در این گزارش نسبت به افزایش اختلافات میان دولت بغدا و اقلیم کردستان عراق در مورد مناطق مورد مناقشه، هشدار داده شده و این اختلافات را تنها تهدید نمی‌داند بلکه درگیری‌هایی که اکنون میان چهره‌های سیاسی وجود دارد و نیز اختلاف نظر بر سر جایگاه نخست وزیری از دیگر موانع برگزاری انتخابات عنوان شده است.

در این گزارش آمده است: شرایط امنیتی عراق حتی پس از نابودی داعش ثبات نمی‌یابد زیرا گروهک‌های وابسته به آن اجازه نخواهند داد هیچگونه انتخابات پارلمانی در کشور برگزار شود و با عملیات انتحاری و بمب‌گذاری اجرای هرگونه انتخابات دشوار خواهد بود.

این ادعا درحالی مطرح شده که عراق ۳۰ آوریل ۲۰۱۴ انتخابات پارلمانی خود را با موفقیت برگزار کرد و در آن زمان نیز گروه‌های تروریستی بر بخش‌های وسیعی از این کشور سیطره داشتند.

از سوی دیگر روزنامه عکاظ نوشت،‌ تیم مهندسی ارتش عراق در برچیدن مین‌ها و بمب‌هایی که داعش با هدف ممانعت از پیشروی ارتش به سمت شهر الرمادی در اطراف این شهر کاشته، به مشکل برخورده است.

انتهای پیام

کد N1040529