قادرمرزی خواستار شد

افزایش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش در برنامه ششم

نماینده مردم قروه در مجلس خواستار در نظر گرفتن حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش و افزایش آن در برنامه ششم توسعه شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایریان (ایسنا)، حامد قادرمرزی در تذکری به رئیس جمهور و هیات دولت درباره‌ی وضعیت معیشتی بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: این افراد پس از سه دهه خدمت هنوز توان تامین هزینه‌های حداقلی خانواده‌های خودشان را ندارند. انتظار داریم که در برنامه ششم حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش افزایش یابد.

وی در تذکر به وزرای اقتصاد و صنعت و معدن ، اظهار کرد: چرا عوارض و مالیات معادن شهرستان‌های قروه و دهگلان در استانهای تهران و اصفهان و همدان پرداخت می‌شود. انتظار می‌رود که دستور داده شود عوارض و مالیات این شهرستان‌ها در همان جا پرداخت شود. در غیر این صورت روند برداشت از معادن را متوقف خواهیم کرد و این تهدید نیست، اتمام حجت و ضرب‌الاجل است.

نماینده مردم قروه در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی نیز تذکر داد و گفت: طی مدتی که عهده دار مسئولیت شده‌اید برای افزایش بهره‌وری کشاورزی چه برنامه‌ای ارائه داده‌اید. آیا اطلاع دارید که بی خیالی و بی مسئولیتی شما چه بر سر کشاورزان آورده است.

قادر مرزی افزود: چرا صندوق بیمه کشاورزی در حق کشاورزان اجحاف می‌کند. چرا کشت جایگزین برای محصولاتی که آب بر است در نظر گرفته نمی‌شود؟

انتهای پیام

کد N1040456