کنفرانس خبری مشترک اولاند و کامرون

رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک بر لزوم تقویت همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی برای مبارزه با داعش و تلاش بیشتر جهت تامین امنیت مرزهای اروپا تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، امروز (دوشنبه) در کنفرانس مشترک با دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در پاریس با تاکید بر لزوم حل سیاسی بحران سوریه مدعی شد: اسد جایی در آینده سوریه ندارد.

وی گفت: در دیدارمان با کامرون راه‌های تقویت همکاری‌ها در عرصه‌های امنیتی و اطلاعاتی را بررسی کردیم.

اولاند در ادامه حمایت کشورش از عملکرد ائتلاف ضد داعش در سوریه و عراق را اعلام و تاکید کرد که فرانسه حملات خود علیه داعش در سوریه را ادامه داده و اهداف بزرگ‌تری را انتخاب خواهد کرد.

رئیس جمهور فرانسه درباره انفجارهای اخیر در پاریس نیز گفت: باید با کمک هم برای از بین بردن تروریسم تلاش کنیم. میان ما و انگلیس تنها رابطه دوستانه برقرار نیست بلکه دو کشور حس مسئولیت نسبت به مسائل طرف دیگر دارند.

اولاند همچنین بر لزوم تشدید تدابیر امنیت برای حمایت از مرزها تاکید کرد.

در خصوص بحران سوریه نیز اولاند با اشاره به اهمیت حل سیاسی بحران سوریه و ادامه حملات به داعش گفت: حل سیاسی بحران سوریه به معنای قدرت برای رسیدن به توافق در تشکیل دولت آینده سوریه بدون حضور اسد است.

وی مدعی شد: اسد جایی در آینده سوریه ندارد.

ادامه دارد

کد N1040379