العبادی: حزب بعث، داعش را رهبری می‌کند

عراق

نخست وزیر عراق ضمن تشبیه شیوه‌های داعش در قتل و شکنجه مردم به شیوه‌های حزب منحل شده "بعث"، اعلام کرد: براساس اطلاعات موثق رهبران حزب بعث داعش را رهبری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کارگاهی که با عنوان "اصلاح سیستم گمرکی" در بغداد برگزار شده بود، خاطر نشان کرد: شیوه‌هایی که داعش در قتل، شکنجه و سرکوب مردم به کار می‌برد مشابه شیوه‌های حزب سابق بعث است و طبق اطلاعات دقیق مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، اعضای حزب بعث رهبری داعش را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: با کاهش قیمت جهانی نفت و کاهش درآمدهای نفتی عراق، ما با هزینه سنگین مبارزه با داعش مواجه هستیم هزینه‌ای که نمی‌توانیم آن را محدود کنیم، زیرا جنگ با داعش یک جنگ سرنوشت‌ساز است و این گروه تروریستی به نام دین، تلاش می‌کند اسلام را نابود کند.

العبادی با تاکید بر اهمیت ایستادگی و مقاومت در نبرد با داعش گفت: دو سوم جنگی که عراق با تروریسم دارد،‌ جنگ روانی است.

وی همچنین در دیدار روز یکشنبه خود با یان کوبیس، رئیس هیات سازمان ملل در عراق ضمن بررسی شرایط امنیتی و سیاسی عراق، بحران آوارگان و بازسازی مناطق آسیب دیده، بر لزوم حمایت جامعه جهانی از عراق در نبرد با تروریسم تاکید کرد.

در این دیدار دو طرف بیانیه اخیر شورای امنیت مبنی بر حمایت از عراق در نبرد با تروریسم و حمایت از اصلاحات در عراق را بررسی کردند.

انتهای پیام

کد N1040284