پنتاگون به دنبال فشار بر کشورهای اروپایی و عربی برای حمایت از ائتلاف ضد داعش

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون به هم‌پیمانان خود در کشورهای عربی و اروپایی اعمال فشار می‌کند تا نیروهای بیشتری را در جنگ علیه داعش در عراق و سوریه اعزام کنند و حمایت بیشتری را در این خصوص ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک آمریکا در گزارشی به آسوشیتدپرس اعلام کرد که فرصت‌های به دست آوردن کمک بیشتر از سوی کشورهای عربی همچنان ناچیز است.

وی افزود: ما به این امر نیاز داریم که ببینیم کشورهای عرب سنی بویژه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با قوت در میدان نبرد در جنگ علیه داعش مشارکت کنند.

از سوی دیگر، یک مسئول آمریکایی دیگر اعلام کرد که پنتاگون به هم‌پیمانان خود در کشورهای عربی و اروپایی فشار می‌آورد تا نیروهای بیشتری را در جنگ علیه داعش در عراق و سوریه اعزام کنند و حمایت بیشتری را در این زمینه ارائه دهند.

وی عنوان داشت که این دعوت پنتاگون بر این اساس است که آمریکا در آغاز دید که تحولات در جنگ علیه داعش در عراق و سوریه زیاد بود اما اکنون کند شده است. همچنین این احساس را در داخل وزارت دفاع آمریکا به وجود می‌آورد که حملات علیه داعش به کندی پیش می‌رود و به تحرکات نظامی فوری و قاطعانه‌تری نیاز دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: منافع اروپایی متعددی در مشارکت در عملیات نظامی در سوریه وجود دارد و برخی از دولت‌ها در مدت طولانی در حاشیه باقی مانده‌اند.

وی افزود: اما به دست آوردن مشارکت گسترده‌تری از سوی آن کشورها که بودجه‌شان به دلیل مشارکت در مبارزه با تروریسم در بخشی دیگری از جهان دچار مشکل است، دشوار می‌شود.

انتهای پیام

کد N1040283