پاپ فرانسیس چهارشنبه به آفریقا می‌رود

پاپ

رهبر کاتولیک‌های جهان روز چهارشنبه خطرناک‌ترین سفر دوران حضورش در این سمت را آغاز و به آفریقا سفر می‌کند و با سوار شدن بر یک خودروی بدون سقف مخصوص پاپ خطرات را ناچیز و بی‌اهمیت شمرده و علی رغم نگرانی‌های امنیتی به دنبال حملات افراط گرایان، از یک محله زاغه‌نشین، یک کمپ آوارگان و یک مسجد دیدن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر پنج روزه‌اش به کنیا، اوگاندا و جمهوری آفریقای مرکزی که از چهارشنبه آغاز می‌شود، خواستار اقداماتی در راستای برقراری صلح، عدالت اجتماعی و مصالحه میان اسلام و مسیحیت خواهد شد.

محافظان شخصی پاپ فرانسیس به دنبال حملات مرگبار از فرانسه گرفته تا ترکیه و کشور مالی توسط افراد مسلح بیشتر از زمان کاری تعیین شده، در خدمت پاپ خواهند بود و امنیت وی را تامین خواهند کرد.

پاپ فرانسیس 78 ساله در یازدهمین سفر خارجی خود 19 سخنرانی ایراد و با قربانیان جنگ، کودک سربازان و بیماران مبتلا به ایدز و همچنین آنهایی که در فقر شدید زندگی می‌کنند، دیدار خواهد کرد.

واتیکان هشدار داده، اگر خطرات امنیتی افزایش یابد، سفر پاپ فرانسیس به جمهوری آفریقای مرکزی تغییر کرده و یا به طور کلی لغو خواهد شد اما پاپ فرانسیس تمایل دارد تا به جمهوری آفریقای مرکزی سفر کند و در مراسم بازگشایی "در مقدس" در کلیسای جامع بانگویی 10 روز قبل از آغاز سال ویژه "یوبیل" که روز یکشنبه برگزار می‌شود، شرکت کند. سال یوبیل دوره‌ای است که کلیسای کاتولیک آن را وقف بخشش، آمرزش و مصاحله و آشتی می‌کند.

پاپ فرانسیس پیش از سفر به جمهوری آفریقای مرکزی به کنیا و اواگاندا سفر خواهد کرد؛ جایی که به ترتیب 32 و 47 درصد از کل جمعیت آن‌ها کاتولیک هستند.

انتهای پیام

کد N1040046