تلاش رژیم صهیونیستی برای مشروعیت بخشی به حبس کودکان فلسطینی زیر 14 سال

فلسطين

کمیته وزارتی رژیم صهیونیستی در امور قانونگذاری، در نشست روز یکشنبه خود قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن نوجوانان فلسطینی زیر 14 سال در صورت اجرای عملیات‌های ضدصهیونیستی بازداشت و روانه زندان خواهند شد. این در حالی است که قوانین بین المللی حبس کودکان و نوجوانان زیر 18 سال را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شبکه یک تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داد، این قانون که از سوی یکی از نمایندگان حزب "لیکود" در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه شده، به این رژیم اجازه حبس نوجوانان زیر 14 سال به بهانه اجرای عملیات‌های ضد صهیونیستی را می‌دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، به موجب این قانون که نقض آشکار حقوق بشر و به ویژه حقوق کودکان است، کودکان و نوجوانان زیر 14 سال قبل از رسیدن به این سن در محل‌های بسته نگهداری می‌شوند تا پس از رسیدن به این سن روانه زندان شوند.

این قانون ظالمانه پس از آن تصویب شد که دادگاه های رژیم صهیونیستی "احمد مناصره" نوجوان 13 ساله فلسطینی را به انجام عملیات مقاومتی با استفاده از سلاح سرد در شمال قدس اشغالی محکوم کردند.

رژیم صهیونیستی با تصویب این قانون سعی دارد تا به بازداشت و حبس کودکان و نوجوانان فلسطینی مشروعیت بخشد، رژیم صهیونیستی قبل از این نیز اقدام به بازداشت کودکان فلسطینی کرده و به خاطر این اقدام خود به شدت از سوی مراجع بین المللی و نهادهای حقوقی مورد انتقاد قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N1040045