مدیر کل روابط عمومی ارتش پاکستان:

حاضر نیستیم برای ماموریت های نظامی به خارج از مرزها نیرو بفرستیم

سیاسی

مدیر کل روابط عمومی ارتش پاکستان بیان کرد: « اسلا م آباد» حاضر نیست نیروی دیگری را برای شرکت در ماموریت های نظامی به خارج از مرزهایش بفرستد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «داون نیوز»، «عاصم باجوه» مدیر کل روابط عمومی ارتش پاکستان پس از پایان سفررئیس ستاد ارتش این کشور به آمریکا در یک کنفرانس خبری بیان کرد که بیش از یک میلیون و ۸۲ هزارنفر از نیروهای پاکستان در مزرهای دو کشور افغانستان و پاکستان مستقرند وبنابراین اسلام آباد نمی تواند برای خارج از مرزهای کشورش نیروی دیگری بفرستد.

وی افزود: حضور داعش در خاورمیانه هم اکنون تهدیدی بزرگ برای دنیا است و بنابراین برای نابودی این گروه تمام کشورهای دنیا باید مشارت کنند.

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه حمایت کنندگان و طرفداران داعش زمانی وارد پاکستان شدند که مردم این کشور از تروریسم به تنگ آمده بودند و در نتیجه هر گونه اقدامات تروریستی را به شدت محکوم و رد کردند.

لازم به ذکر است که شورای عمومی سازمان ملل درنشستی که سال جاری داشت  برای اعزام نیروهای خارجی به کشورهای عراق و سوریه درراستای مبارزه با داعش درخواست کمک کرده بود و در این درخواست خواهان شرکت نیروهای ارتش پاکستان نیز شده بود.

کد N1040014