پادشاه اردن فردا با پوتین دیدار می‌کند

اردن

یکی از مقام‌های مطلع، از دیدار روز سه شنبه میان پادشاه اردن و رئیس جمهوری روسیه خبر داده و اعلام کرد: این دو قرار است درباره چگونگی مقابله با گروه‌های تروریستی تحت رهبری داعش در سوریه به گفت‌وگو بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، امان با مسکو ماه گذشته میلادی درباره تضمین بمباران اهداف شبه نظامیان تروریستی در جنوب سوریه که هم مرز با اردن است به توافق رسیدند.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن قرار است مراتب نگرانی خود را بابت هرگونه افزایش حملات روسیه در جنوب سوریه که هم مرز با مرز شمالی اردن است در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری سوریه ابراز کند.

دیپلمات‌ها اعلام کرده‌اند که نیروی هوایی روسیه روزهای اخیر مواضعی را که اکثرا اهداف غیرنظامی در مناطق تحت کنترل مخالفان در جنوب سوریه است، بمباران کرده‌ است.

اردن رسما درباره این مساله به ابراز نظر نپرداخته اما پادشاهی این کشور اخیرا کمپین نظامی روسیه را در سوریه مورد استقبال قرار داده و اعلام کرده که این فرصتی محسوب می‌شود و نقش اساسی و کلیدی در مقابله و شکست با شبه نظامیان افراط گرا ایفا می‌کند.

دیپلمات‌ها همچنین می‌گویند: افزایش حملات بمباران هوایی توسط مسکو در جنوب سوریه نشان دهنده محدودیت‌های اعمال‌ فشارهای اردن در قبال روس‌هاست که در سی‌ام سپتامبر سال جاری میلادی و با هدف مقابله و شکست داعش و استفاده از بمباران هوایی علیه گروه‌های مخالف در غرب این کشور کمپین حملات هوایی خود را آغاز کرده‌اند.

این دیپلمات‌ها در ادامه می‌گویند: حمایت اردن از کمپین نظامی مسکو باعث اختلافاتی با عربستان و ترکیه می‌شود که منتقد این کمپین نظامی هستند.

انتهای پیام

کد N1039989