مقام فرانسوی:

اهمال «مانوئل والس» عامل اصلی تهدیدات تروریستی علیه فرانسه است

سیاسی

رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی فرانسه تاکید کرد بی توجهی نخست وزیر این کشور به هشدارهای سوریه درخصوص تهدیدات تروریستی عامل اصلی این تهدیدات علیه فرانسه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «برنار اسکارسینی» رئیس سابق دستگاه اطلاعات داخلی فرانسه در گفتگو با روزنامه لوفیگارو، اعلام کرد دلیل اصلی  تهدیدات تروریستی علیه فرانسه اهمال و کم توجهی «مانوئل والس» نخست وزیر این کشور در خصوص این تهدیدات است.

وی تاکید کرد: سوریه پیشتر در خصوص تهدیدات تروریستی و تروریست های فرانسوی که در سوریه می جنگند هشدار داده و مدارکی نیز در این خصوص ارائه کرده بود اما والس به آن اعتنایی نکرد.

اسکارسینی افزود: سازمان های امنیتی سوریه از دو سال پیش اسناد و اطلاعات کاملی از تروریست هایی که در سوریه می جنگند به فرانسه ارائه کرده و من شخصا این اطلاعات را به والس ارائه کردم ولی وی این اسناد را نپذیرفت و اعلام کرد بنا به دلایل ایدئولوژیک نمی تواند این اطلاعات را بپذیرد.

وی گفت: این یک فاجعه مسلم است چرا که اطلاعات ارائه شده از سوی سوریه برای جلوگیری از ریختن خون صدها انسان بی گناه کفایت می کرد و اقدامی مثبت در بهبود روابط میان دو کشور بود.

کد N1039686