ساندرز: روسیه، ناتو و اتحادیه عرب پیمان نظامی تشکیل دهند

سیاسی

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، خواستار تشکیل یک سازمان نظامی با حضور اعضای ناتو، روسیه و کشورهای عضو اتحادیه عرب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برنی ساندرز نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعتقاد دارد روسیه باید ائتلافی نظامی با کشورهای عضو ناتو و حتی کشورهای اتحادیه عرب تشکیل دهد.

ساندرز در جریان تبلیغات انتخاباتی خود طی سخنرانی در دانشگاه جرج تاون آمریکا گفت بهتر است آمریکا و ناتو برای تامین منافع خود ائتلافی با روسیه تشکیل دهند.

ساندرز خطاب به مقامات آمریکایی خواستار تشکیل یک ناتو جدید شد که در آن آمریکا و روسیه در کنار هم برای تامین امنیت منطقه نقش اصلی را ایفا می کنند.

وی گفت ما باید در کنار شرکای اروپایی خود در ناتو ائتلافی قوی با روس و اتحادیه عرب برقرار کنیم تا بتوانیم با تهدیدات امنیتی در قرن 21 مبارزه کنیم.

وی همچنین خطاب به کشورهای عربی متحد آمریکا از جمله عربستان، امارات، قطر و کویت به صراحت اعلام کرد که این کشورها به هیچ عنوان آنچنان که شعار می دهند علیه داعش وارد مبارزه نمی شوند.

ساندرز تاکید کرد کشورهای ثروتمند مسلمان نباید در حاشیه بمانند و انتظار می رود نقش خود را برای مبارزه با داعش انجام دهند.

ساندرز در سخنانش وعده داد در صورتی که به ریاست جمهوری آمریکا برسد روابط کشورش با روسیه دچار تحولات قابل توجهی خواهد شد.

کد N1039672