امیرعبداللهیان: بزرگترین تهدید جهان، تبدیل شدن سازمانهای تروریستی به حکومت‌های تروریستی است

تروریسم

دکتر حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه کشورمان در نشست جهانی مونترو سوییس در نطقی مهمترین چالشهای جهان امروز را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در کنفرانس سیاست جهانی به مونتروی سوییس سفر کرده است،امروز در سخنرانی اش دربارۀ خاورمیانه، تروریسم، سوریه صحبت کرد.

 مشروح سخنرانی امیرعبداللهیان را در ادامه بخوانید:

شرایط فعلی خاورمیانه نشانگر دوران گذار از نظم سیاسی و امنیتی قديم و حركت بسمت نظمي تازه است. بسیاری از مشکلات طولانی مدت گذشته همچنان بدون تغییر باقي مانده است که مهمترین آن دخالت مکرر قدرتهای فرامنطقه ای در امور خاورميانه است . اين مداخلات غالبا بصورت دخالتهای نظامی و سخت افزارانه مي باشد كه سبب پیچیده تر شدن اوضاع غرب اسيا شده است.

خاورمیانه در دوران گذار فعلی نیازمند نظم امنیتی نوین می باشد و رمز کارآمدی نظم نوین امنیتی در خاورمیانه درونزايي ، نقش افريني جمعي حكومت ها و توجه به خواستهای مشروع مردم منطقه می باشد. یکی از بهترین شیوه های کمک به حل مشکلات خاورمیانه تقویت فرایندهای همگرائی منطقه ای در سطوح دولتی و مردمی است

جای تاسف است که طی سال های گذشته قیام های ملی و دموکراسی خواهی مردم منطقه توسط تروریست ها به انحراف کشیده شد و امروز با درک غیردقیق برخی رهبران کشورهای همسایه ما از تحولات داخلی و عدم توجه به حکومت داری خوب به جای صندوق رای ، اسلحه و ترور سرنوشت ملت ها را تعیین می نماید .


بحران تروريسم

اقدامات داعش تاييد مي كند که خطر بزرگ و اصلی در جهان امروز آنست که سازمان های تروریستی به حکومت های تروریستی تبدیل شوند.

مهمترین وجه تمایز جديد اوضاع بحرانی خاورمیانه در مقایسه با قرون گذشته، سهولت انتقال بحران، تروریسم و ناامنی از این منطقه به دیگر نقاط جهان است و البته چنین تمايزي نتیجه شبکه ای شدن امنیت در دهکده جهاني و سهولت تاثیر پذیری مناطق جهان از همدیگر است. متاسفانه استفاده ابزاری از تروریسم و تقسیم تروریسم به انواع خوب و بد سبب وخامت بیشتر امنیت در خاورمیانه و امنیت جهانی شده است .

پرداختن به حل مشکل بزرگی نظیر تروریسم، بیش از تقابل سخت افزاری و مواجهه نظامی، نیازمند راه حل های نرم افزارانه نظیر کاستن از تعداد شهروندان منزوی، پایان دادن به اشغالگری، يافتن راههای ریشه کني فقر و بهبود زیر ساختهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در خاورمیانه می باشد.

ترویسم تکفیری که امروزه بعنوان یک تهدید نوین و فرامرزی، امنیت جهانی را مخدوش نموده و همه دولتها، ملتها، ادیان و مذاهب را هدف قرار داده است، محصول رفتارهای مداخله جویانهو غیرمسئولانه برخی بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.

تروریسم تکفیری جریانی تصنعی، بی هویت و بی ارتباط با ادیان و مذاهب الهی است که در خطایی راهبردی بصورت ابزاری مورد استفاده برخی بازیگران قرار گرفته و اکنون هزینه های آن بر جامعه جهانی تحمیل شده است. خطر این نوع تروریسم به اندازه ای است که اتحاد جهانی برای مبارزه و ریشه کنی آن را می طلبد.

افراط گرایی، تروریسم ، ذهنیت تکفیری و فرقه گرایی چالش هایی هستند که همه ما در منطقه و فراتر از آن تهدید می کند و ضروری است که به صورت دسته جمعی به این چالش ها پاسخ داد.


بحران فلسطين

بدون شک اشغال ادامه رهیافت نفی حقوق اساسی فلسطینیان همچنان در صدر بزرگترین مشکلات خاورمیانه است . تداوم نقض سيستماتيك حقوق بشر در سرزمين هاي اشغالي ، نفرت و افراط گرايي را افزايش مي دهد.

در پرتو توافق هسته ای ایران و همچنین موافقت دولت سوریه با خلع سلاح شیمیائی ، اكنون زمان ان فرا رسيده است كه درخواست خلع سلاح رژیم اشغالگر قدس بصورت جدی در دستور کار جامعه جهانی قرار گیرد.

كانون هاي بحران در غرب آسيا

شرایط نگران کننده و تأسف بار جاری در سوریه، عراق، یمن و لیبی، نمونه هایی ملموس از پیامدهای ناگوار و تأثربرانگیز رفتارهای مداخله جویانه به جای رفتار مسئولانه نسبت به مسائل داخلی کشورهاست.

عراق، ‌سوریه و یمن، مدل‌های یکسانِ بحران‌آفرینی از طریق ترور ، افراطی‌گری ، خشونت ، کشتار و تجاوزند.

به هم تنیدگی امنیت بین المللی ایجاب می کند که یکا یک اعضای جامعه جهانی به آنچه در جغرافیای عراق، سوریه، لبنان، یمن، لیبی و سایر کانونهای بی ثباتی و بحران در خلیج فارس، خاورمیانه و شمال آفریقا می گذرد، از دریچه امنیت ملی و امنیت جمعی نگریسته و در جهت حل و فصل سياسي این بحرانها بکوشند. این دیدگاه به معنای مجاز بودن اقدامات مداخله جویانه در مسائل داخلی کشورها به بهانه در خطر بودن امنیت ملی و یا امنیت بین المللی نیست، بلکه به معنای پایبندی به رفتار مسئولانه و متعهدانه نسبت به امنیت بین المللی است. جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد بدون اراده واقعی و همكاري واقعي جمعی نمی توان انتظار داشت افزایش روز افزون فعالیت گروههای تروريستي ، افراطی و بی مسئولیت کاهش یابد . بر این اساس، جمهوری اسلامی ایران حمایت مالی و تسلیحاتی برخی طرفها از گروههای مسلح بی مسئولیت و دامن زدن به توطئه شوم فتنه طائفی و مذهبی را تقبیح می كند.

امروز تروريسم و افراطي‌گري در منطقه غرب آسیا سوریه ، عراق ، یمن ، لیبی و فراتر از آن در اروپا فرانسه گسترش یافته و هر روز شاهد آنیم که گروههای تروریستی با توسل به وحشيانه‌ترين روش‌ها ، زنان، مردان و کودکان را قرباني می نمایند و زيرساخت‌هاي کشورها را نابود مي‌کنند. افراط‌گرايان در راستاي تأمين اهداف نامشروع خود از حمايت‌هاي اطلاعاتي ، تسليحاتي و مالي برخي بازيگران منطقه‌اي و بين‌المللي برخوردارند.

امیرعبداللهیان در ادامه به بررسی اهداف و محورهای سیاست خارجی ایران در منطقه پرداخت. وی گفت:

اول- تهران باور دارد كه بحران های منطقه ما راهکار نظامی ندارد.

دوم- کاربرد زور در منطقه تنها بر نفرت و تقویت روند افراط گرایی می افزاید و جایگزین دیگری برای حل و فصل چالش ها و بحران های سیاسی ناشی از تفکرات تکفیری جز راهکار سیاسی نیست .

سوم- برای ریشه کنی تروریسم باید طراحی‌ و برنامه‌ریزی‌ مشترک از سوی همه کشورها انجام گیرد.

چهارم- باید منابع مالی تروريست ها، راههای دستیابی آنها به تسلیحات پیشرفته و مکان‌هایی که آموزش‌های نظامی می‌بینند، مسدود شده و از بین بروند

پنجم- ضروری است همه کشورهای منطقه و فرا منطقه از راه گفتگوی جدی و همکاری برای حل چالش ها و مشکلات بکوشند ششم- جمهوری اسلامی ایران اعتقاد جدی دارد که امنیت همسایگان ، امنیت جمهوری اسلامی ایران می باشد و امیدوار است که همه بازيگران منطقه اي و فرا منطقه اي به شکلی مثبت ، سازنده و به نحوی مسئولانه به برنامه اقدام جدی برای عمل ، گفتگو و همکاری در مبارزه با تروريسم و تمركز بر راه حل هاي سياسي پاسخ دهند .

هفتم- ابتکار عمل های سازمان ملل راجع به مسائل منطقه ما وقتی موفقیت آمیز خواهد بود که در خصوص مقابله جدي با تروریسم بموازات تقويت روندهاي سياسي منظقه اي چاره اندیشی شود در غیر این صورت هرگونه راه حلی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید .

هشتم- از نظر جمهوری اسلامی ایران امنیت یمن ، سوریه و عراق ، امنیت عربستان و امنیت منطقه مهم است اما عربستان نمي تواند امنيت ديگران را در سوریه ، عراق و یمن به مخاطره اندازد و امنيت خود را تامين كند ، اين يك تناقض است.

نهم- تهران از محوریت سازمان ملل در حل سیاسی همزمان مسائل منطقه و مبارزه جدي با تروریسم حمایت می کند

دهم- جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت تجاوزات خارجی به خاک یمن و رد هر گونه مداخله خارجی و نظامی در حل بحران ، از مذاکرات ژنو و اقدام دبیر کل سازمان ملل متحد برای گفتگوهای یمنی ـ یمنی و تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی حمایت و پشتیبانی می کند.

يازدهم- جمهوری اسلامی ایران در چارچوب دکترین تعامل سازنده و تحرکات خردورزانه با همسایگان کار خواهد کرد و اعتماد در ارتباط با آینده تحرکات سیاسی ایران در نظم منطقه ای و نظام بین الملل وجود دارد.

دوازدهم - ایران در قبال کشورهای فرامنطقه به تعامل سازنده متقابل می‌اندیشد و وجهه تعاملی کار را در نظر می‌گیرد و انتظار دارد طرفهای مقابل نیز در پاسخ به تندروی ها و جنگ طلبان، منطق خردورزی سیاسی و تعقل معطوف به آینده در قبال ایران را دنبال نمایند.

سيزدهم- تجزیه عراق یک گسل غیرقابل کنترل در منطقه ایجاد می کند که به نفع هیچکس نیست. برای جلوگیری از این اتفاق، ایران همه ظرفیت هایش را بکارگیری کرده است..

چهاردهم- در منطق و سطح عملیاتی، سوریه نیازمند تحرک معنادار سیاسی با هدف یک تفاهم سیاسی و راه حل منطقی برای حل و فصل بحران می باشد. اگر یک وضعیت دموکراتیک با یک رأی گیری مطلوب به وجود آید، شاهد ایجاد فضای مناسبی در سوریه خواهیم بود. شکست راه حل سیاسی در خصوص سوریه، زمینه های نشر حفره های امنیتی از سوریه به محیط های پیرامونی را بیش از گذشته فراهم می آورد.

- برخي بانیان قطعنامه اخیر حقوق بشر در خصوص سوریه به این دلیل از جمهوری اسلامی ایران و حزب الله و نیروهای مردمی ضد تروریستی خشمگین هستند که اجازه داده نشده تروریست های تکفیری به اهداف خود در عراق، سوریه و لبنان دست یابند.

پانزدهم- حزب الله در مقابل اسرائیل سیاست مقابله به مثل و دفاع متقابل را دنبال می نماید. حزب الله یک قدرت جهادی - سیاسی سازنده و موثر در لبنان می باشد. جهاد حزب الله تهاجمی نبوده بلکه تدافعی است و تاکنون لبنان را از شر تروریسم و تجاوزات اسرائیل نجات داده است.

5252

کد N1039663