مدودف:

آمریکا مسئول گسترش داعش است

سیاسی

نخست وزیر روسیه دراظهارات امروز خود تأکید کرد که آمریکا به واسطه اتخاذ سیاست های غیر مسئولانه خود در منطقه خاورمیانه، موجب گسترش داعش بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نخست وزیر روسیه امروز اعلام کرد که لازم است همه کشورها از جمله آمریکا در سیاست های اتخاذی خود در منطقه خاورمیانه اعم از سوریه، مصر و عراق، حمایت از دولت های مشروع را در پیش گیرند تا جاییکه بسترهای لازم برای حفظ یکپارچگی کشوها به خوبی فراهم شده و منطقه دچار بی ثباتی نشود.

نخست وزیر روسیه تأکید کرد که آمریکا از آنجاییکه به جای مبارزه با تروریسم تمام تلاش خود را متوجه براندازی دولت «بشار اسد» رئیس جمهور روسیه کرد؛ تا اندازه ای مسؤل تقویت داعش به شمار می آید.

«دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه در سخنان امروز خود گفت: تقویت داعش تا اندازه ای به سبب اتخاذ سیاست های غیرمسؤلانه آمریکا بوده است. این کشور به جای تمرکز بر مبارزه با تروریسم، به همراه متحدان خود اهتمام لازم را در راستای مقابله با رئیس جمهور مشروع و منتخب سوریه به کار برد.

مدودف ادامه داد: بر اساس اظهارات برخی مسؤلین، واشنگتن زمانی در تقویت شبه نظامیان القاعده مشارکت داشت. این امر به بروز حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر در آمریکا منتهی گردید.

وی افزود: تمام این رخ داد ها نشان می دهد که تنها راه مقابله جدی با تروریسم، همکاری های مشترک و عدم تقسیم بندی متحدان تحت عناوینی از قبیل ما و آن ها خواهد بود.

نخست وزیر روسیه تصریح کرد: راه عاقلانه برای این مبارزه این است که در خاورمیانه از حاکمیت های مشروعی که انسجام ملی را به همراه دارند و منطقه را به بی ثباتی نمی کشانند حمایت کنیم.

دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه که برای شرکت در دهمین اجلاس کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به «آ سه آن» در «کوالالامپور» پایتخت مالزی به سر می برد اضافه کرد: تقریباً تمامی کشورها در اروپا، آمریکا، آسیای میانه و جنوب شرق آسیا مورد تهدید تروریست های داعش هستند.

در این راستا، وزیر امور خارجه روسیه نیز ۲۹ آبانماه سال جاری اعلام کرده بود گروه تروریستی داعش به وسیله کسانی ایجاد شده است که‌ آمریکا آنها را در عراق و افغانستان برای مدتی به زندان انداخته بود ولی بعدا آنها را آزاد کرد.

کد N1039622