"ریشه‌های بحران و چشم‌انداز ثبات از قفقاز تا شامات"

سفیر ارمنستان: امروز جهان با جنگ بین دنیای متمدن و دنیای ارتجاع روبه‌رو است

سفیر ارمنستان در ایران گفت: امروز در برهه حساسی هستیم چرا که دنیا در جنگی اعلام شده بین دنیای متمدن و دنیای ارتجاع به سر می‌برد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گریگور آراکلیان که در همایش "ریشه‌های بحران و چشم‌انداز ثبات از قفقاز تا شامات" حضور داشت با اشاره به اقدامات تروریستی اخیر و گسترش افراط‌گرایی در جهان خاطرنشان کرد: همراه با جهان ارمنستان نیز در برهه‌ای حساس و در منطقه‌ای حساس قرار گرفته است و دولت ارمنستان در سیاست‌های خود تحولات منطقه را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

وی ادامه داد:‌ ما اطمینان داریم ایران نقش سرنوشت‌سازی را تا امروز در منطقه ایفا کرده و هم‌چنان این نقش سرنوشت‌ساز خود را حفظ خواهد کرد.

سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به لزوم حضور سازمان‌های بین‌المللی در رابطه با افزایش افراط‌گرایی در منطقه و حساس بودن نسبت به این مساله خاطرنشان کرد: باید وضعیت را به طور دقیق بررسی کرد چرا که امروز جهان در جنگی اعلام نشده بین دنیای متمدن و دنیای ارتجاعی قرار گرفته و حل و فصل این موضوعات به عهده سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌ها است و آن‌ها مسوولیت‌های خطیری به عهده دارند. مسوولیت‌هایی که باید اجرا شوند تا بتوانیم از مسیر پرمخاطره امروزی به سلامت عبور کنیم.

آراکلیان هم‌چنین با اشاره به حضور ارامنه در کشورهای مختلف جهان خاطرنشان کرد: ارامنه در تمام کشورهایی که زندگی می‌کنند همواره چهره خوبی از خود نشان داده و نسبت به تحولات این کشورها حس مسوولیت دارند. ارامنه در ایران هم در تمام زمینه‌ها حس مسوولیت خود را نسبت به وقایع این کشور نشان داده‌اند.

انتهای پیام

کد N1039569