حبیبی در جمع خبرنگاران:

شرایط ائتلاف اصولگرایان بهتر از گذشته است/وارد مصادیق نشده‌ایم

سیاسی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه شرایط ائتلاف اصولگرایان در موقعیت فعلی قطعاً بهتر از گذشته است، گفت: برای هیچ اصولگرایی این شک وجود ندارد که برای انتخابات آینده وحدت یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در حاشیه مراسم ختم مرحوم احمد نجابت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط ائتلاف اصولگرایان در موقعیت فعلی قطعاً بهتر از گذشته است، اظهار کرد: من اصولگرایی را سراغ ندارم که به وحدت و ائتلاف اعتقاد نداشته باشد.

وی افزود: البته درباره چگونگی ائتلاف شاید نظرات متفاوتی وجود داشته باشد، اما برای هیچ اصولگرایی جای شک وجود ندارد که وحدت برای انتخابات آینده ضرورت است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سئوال که توصیه شورای فقها به اصولگرایان چه بوده است؟ خاطرنشان کرد: توصیه آقایان همیشه این بوده است که اصولگرایان خودشان تلاش کنند تا به یکدیگر نزدیک شوند اما در مواردی که اختلاف ایجاد شود، باید بزرگان را برای تحقق وحدت، محور قرار دهیم.

حبیبی تصریح کرد: ما تلاشمان این است که لیست واحد اصولگرایان را برای انتخابات ارائه دهیم. امروز حداقل در تهران هنوز وارد مصادیق نشده‌ایم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه ائتلاف اصولگرایان حول محور جامعتین خواهد بود یا شورای سه نفره فقها؟ اظهار کرد: ما در این زمینه اختلافی نداریم، البته جامعه مدرسین رسماً اعلام کرده است که در انتخابات مجلس ورود پیدا نمی‌کند، اما ما قطعاً از ورود و هدایت‌های بزرگان و روحانیت در موضوع انتخابات برای جریان اصولگرایی استقبال می‌کنیم.

کد N1039526