ابتکار به کمیسیون اجتماعی گزارش داد

سیاسی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور معاون محیط زیست رئیس جمهور در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ضمن اعلام این خبر گفت : خانم ابتکار گزارشی از نحوه اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره محیط زیست به اعضای کمیسیون ارائه کرد و نمایندگان نیز نقطه نظرات و سوالات خود را مطرح کردند.

وی ادامه داد: از جمله مباحث مطرح شده وضعیت دریاچه ارومیه و معادن آن منطقه بود که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. همچنین وضعیت سراب های استان کرمان نیز مورد سوال قرار گرفت که خانم ابتکار گفتند این مسائل مورد پیگیری معاونت محیط‌زیست است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران گفت: بحثی که بنده در کمیسیون مطرح کردم وجود معادنی در منطقه 18 تهران است که گودال های عمیقی دارد و باعث آلودگی زیستی می‌شود که خانم ابتکار قول داد این مشکل را هر چه زودتر بررسی کند.

طلا همچنین گفت که نحوه توزیع بنزین های پتروشیمی نیز با معاونت محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان طرحی مبنی بر اینکه مدیریت شرکت دخانیات از مجموعه وزارت کار و صندوق فولاد خارج شده و زیر نظر وزارت صنعت برود مطرح کردند که بنا شد کمیسیون مشترکی با کمیسیون صنایع تشکیل شده و این طرح مورد بررسی قرار گیرد که از کمیسیون اجتماعی بنده و آقای محجوب برای حضور در این کمیسیون مشترک انتخاب شدیم.

انتهای پیام

کد N1039494