• ۱۰بازدید

دیدار معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان با هیأت بلندپایه جنبش حماس

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با هیاتی از رهبران جنبش حماس دیدار کرد که در این دیدار آخرین تحولات فلسطین و لبنان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل سایت اینترنتی النشره، در هیأت حماس موسی ابومرزوق، معاون خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و اسومه حمدان، مسؤول روابط خارجی این جنبش و علی برکه، نماینده حماس در لبنان و همچنین حسن حب‌الله، مسؤول پرونده فلسطین در حزب الله حضور داشتند.

در این دیدار نعیم قاسم، معاون دبیر کل حزب الله بر اهمیت مقابله با فتنه و عاملان آن تاکید کرد و گفت:‌ زمانی که ما درراستای وحدت ملی و اسلامی عمل کنیم و جهت گیری و اولویت ما مقابله با دشمن اسرائیلی باشد این مهم به موفقیت می‌انجامد.

وی افزود: آمریکا و کشورهای وابسته به آن در منطقه ما دست به اقداماتی می‌زنند که منابع و امتیازات منطقه ما را از بین می‌برد و بنا به منافع خود زندگی در منطقه را به جریان می‌اندازند اما برخورد با طرح ضد مقاومت که با آمادگی و جهاد و همکاری صورت گرفت، این طرح را به شکست کشاند و ما باید به صبر و پشتکار خود جهت چیدن ثمره پایداری و جانفشانی‌ها ادامه دهیم چرا که در این امر خیری برای مسأله اصلی ما که همان فلسطین است و نیز همچنین تشکیل دولت شراکتی در لبنان، وجود دارد.

در همین حال ابومرزوق نیز از سوی خالد مشعل و رهبران این جنبش به دبیر کل حزب الله لبنان و رهبران حزب الله و خانواده های شهدای انفجارهای اخیر جنوب بیروت تسلیت گفت.

دو طرف تاکید کردند که این اقدامات تروریستی با هدف منحرف کردن توجهات از مسأله فلسطین است و به دشمن صهیونیستی که دست به انواع کشتارها علیه مردم بی دفاع در قدس، کردانه باختری، نوار غزه و مناطق 1948 می‌زند است و در راستای اجرایی کردن سریال شهرک سازی ها و یهودی‌سازی ها و مصادره مابقی اراضی فلسطینی ها با حمایت آمریکا صورت می گیرد.

شرکت کنندگان در این دیدار خواهان حمایت از "انتفاضه قهرمانانه و حفاظت از آن" علیه طرح صهیونیستی و به کار بستن تمامی تلاش‌ها جهت یک پارچه سازی طرف‌ها و پایان دادن به دودستگی ها شدند و تاکید کردند که مسأله فلسطین از اولویت‌های مقاومت است که تنها راه برای آزادسازی سرزمین و مقدسات به شمار می آید.

انتهای پیام

وبگردی