نخست‌وزیر لبنان خواستار انتخاب رئیس جمهور برای حل مشکلات کشورش شد

لبنان

نخست وزیر لبنان با تاکید بر اینکه خلاء ریاست جمهوری نهادهای دولتی را تضعیف و به اقتصاد لبنان آسیب وارد کرده است، انتخاب هرچه سریعتر رئیس جمهور را برای تصحیح مشکلات موجود در قانون اساسی لبنان خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه رای الیوم، تمام سلام، نخست وزیر لبنان در بیانیه‌ای که به منابت هفتاد و دومین سالگرد استقلال لبنان منتشر شد آورده است: چالش‌هایی که کشور با آن رو به روست، دیگر اجازه نمی‌دهند که برای یافتن راه‌ حل‌هایی برای خروج از بن بست موجود معطل کرد و اتخاذ تصمیمات فوری که در راستای مانفع ملی هستند به تاخیر افکنده شوند، از جمله مهمترین این تصمیمات انتخاب رئیس جمهور برای تصحیح مشکلات موجود در قانون اساسی و بازگرداندن نشاط به محافل سیاسی لبنان است.

سلام گفت: مصونیت امنیتی به فضای سیاسی و ملی سالم نیاز دارد که بتواند مانع از هرگونه نفوذ تروریست‌ها به کشور با هدف تخریب و فتنه انگیزی شود، تصمیمات شجاعانه ملی و امتیازدهی در راستای منافع لبنان باید اتخاذ شود.

نخست وزیر لبنان در ادامه اظهار داشت: این واقعیت حالتی بی‌سابقه از ناتوانی و ضعف را که در کشور ایجاد کرده که بر زندگی لبنانی‌ها و چهره جهانی لبنان تاثیر منفی گذاشته و در ذهن بسیاری از لبنانی‌ها سوالات زیادی درباره وضعیت کنونی و آینده کشور با توجه به چالش‌های امنیتی و تهدیدات اقتصادی و اجتماعی موجود ایجاد کرده است.

سلام ادامه داد: لبنان در هفته‌ای که گذشت، شاهد تحولات امنیتی خطرناکی در منطقه برج البراجنه بود. در این عملیات تروریستی ده‌ها تن از شهروندان بی‌گناه کشته شده و این مساله را به مردم یادآور شد که نبرد با تروریسم همچنان ادامه دارد و این نبردی سخت و طولانی است.

نخست وزیر لبنان خاطرنشان کرد: تعطیل شدن نهادهای دولتی و تضعیف آنها و نیز اینکه زندگی مردم در گرو کشمکش‌ها، درگیری‌ها و کارشکنی‌ها باشد، مانند آنچه در بحران زباله‌ها رخ داد، جنایتی در حق لبنان است که نسل‌های آتی آن را نخواهند بخشید. من در این زمینه بر خرد رهبران لبنان و وطن پرستی آنان حساب باز کرده‌ام.

سلام در پایان تاکید کرد، وقت بیرون آمدن از این گرداب که لبنان در آن افتاده فرا رسیده است. وقت آن رسیده که موانع پیش رو را از راه برداشته و به نقاط اشتراک برسیم. وقت آن شده که تصمیمات ملی شجاعانه‌ای بگیریم و در راستای منافع ملی لبنان، از امتیازاتی چشم پوشی کنیم.

انتهای پیام

کد N1039323