انتقاد سخنگوی کمیسیون فرهنگی به روحانی: آقای رئیس جمهور، انتظار داشتیم نفوذ را جدی بگیرید

مجلس نهم,توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,حسن روحانی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: از رئیس جمهور انتظار داشتیم که در حرف و عمل خطر نفوذ را جدی بگیرد.

به‌ گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام سیدعلی طاهری در بخشی از نطق میان دستور امروزش در مجلس گفت: برجام با همه فراز و نشیب هایش تصویب شد و با نامه تاریخی رهبر معظم انقلاب به دولت ابلاغ گردید اما با کمال تعجب و تأسف در پاسخ، آقای روحانی هیچکدام از دغدغه‌ها را جدی نگرفت. امیدواریم در اجرای این ابلاغیه شاهد برطرف شدن این ضعف های جدی باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: برخلاف وعده های تبلیغاتی آقای رئیس جمهور در ایام انتخابات 92 که قرار بود 100 روزه مسائل اقتصادی را ساماندهی کند اما بعد از گذشت بیش از 2 سال نه تنها اتفاق ویژه ای رخ نداده بلکه به بهانه کنترل تورم شاهد رکود کم سابقه ای در فعالیت های اقتصادی هستیم .

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور کارشناسان اقتصادی حتی آنهایی که از نظر فکر سیاسی به دولت نزدیکند قائل به این نکته هستند که راه حل مشکلات اقتصادی کشور نگاه به دست بیگانگان نیست، کما اینکه هم اکنون در دوران پسابرجام هستیم با این همه رفت و آمدهای هیأت های غربی هیچ اتفاق اقتصادی رخ نداده است از این رو راه حل مشکلات کشور تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب که همان اجرای اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: امروز یکی از دغدغه هایی که توسط رهبر انقلاب هشدار داده شده، خطر نفوذ است. ما از رئیس جمهور انتظار داشتیم همانگونه که در سخن و حرف دائما از رهبری حرف می زنند، در عمل هم این خطرات را جدی بگیرند نه اینکه اظهاراتی دشمن خوشحال کن، بیان کنند! زیرا اندیشکده امنیت آمریکای نوین در همین راستا خطاب به دولتمردان خود اعلام کرده که برای نفوذ، فرصت های مالی جدیدی برای جامعه مدنی ایجاد کند.

27220

کد N1039296