در گفت‌وگو با ایسنا

سفیر ایران در ونزوئلا: با رفع تحریم‌ها روابط‌مان با کاراکاس گسترش می‌یابد

ايران,ونزوئلا

سفیر ایران در ونزوئلا با اشاره به سفر نیکولاس مادورو به تهران گفت: بیش از 15 سال است که جمهوری اسلامی ایران پروژه‌هایی را در زمینه انجام خدمات فنی و مهندسی آغاز کرده و تلاش داریم که این ارتباطات را هرچه بیشتر گسترش دهیم.

مصطفی اعلائی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه اولین هدف سفر رئیس جمهور ونزوئلا به تهران شرکت در اجلاس گازی است، گفت: ونزوئلا کشوری با منابع عظیم گازی و نفتی است و بسیار می‌تواند در تعاملات نفتی و گازی در عرصه جهان تأثیرگذار باشد.

وی همچنین به موضوع روابط دوجانبه دو کشور در جریان این سفر اشاره کرد و گفت: ونزوئلا یکی از کشورهای دوست ایران در منطقه است که روابط نزدیکی با ایران دارد و ایران بیش از 15 سال است که انجام پروژه‌هایی در زمینه انجام خدمات فنی و مهندسی در ونزوئلا را آغاز کرده و ان‌شاءالله با رفع تحریم‌ها و مشکلات بانکی این ارتباطات گسترش پیدا می‌کند.

سفیر ایران در ونزوئلا با بیان اینکه اگرچه سفر آقای مادورو در ایران کوتاه است ولی موثر و تأثیرگذار خواهد بود، ادامه داد: در جریان این سفر مادورو با برخی از مقامات عالیرتبه کشورمان نیز در مورد مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1039293