در تذکر یک نماینده مجلس به ظریف مطرح شد؛

درخواست پیگیری جدی‌تر سرنوشت رکن‌آبادی و سایر مفقودان فاجعه منا

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس در تذکر کتبی به وزیر امور خارجه، خواستار رسیدگی بیشتر به وضعیت رکن‌آبادی، فولادگر و سایر مفقودان فاجعه منا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

بر این اساس عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در تذکر کتبی به وزیر علوم، خواستار رسیدگی بیشتر به مطالبات دانشجویان بورسیه و حل مشکلات آنها شد.

این نماینده مجلس همچنین در تذکرکتبی به وزیر امور خارجه بر رسیدگی بیشتر به وضعیت غضنفر رکن‌آبادی (سفیر سابق کشورمان در لبنان) و علی‌اصغر فولادگر (از کارشناسان نظامی) و سایر مفقودان فاجعه منا شد.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه نیز در تذکر کتبی مشترک به رئیس‌جمهور، خواستار پرهیز از تجمیع بیمه‌های درمانی شدند؛ این دو نماینده همچنین در تذکر مشترک به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر جلوگیری از واگذاری گسترده وظایف بهداشتی و درمانی این وزارتخانه به بخش خصوصی با توجه به تصریح قانون اساسی، تاکید کردند.

مهناز بهمنی نماینده مردم سراب نیز در تذکر کتبی به وزیر علوم، خواستار تسریع در حل مشکل امنیت شغلی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور شد.

سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار و قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس نیز در تذکر مشترک به وزیر کشور، خواستار توضیح درباره علت عدم پرداخت خسارت به سیل‌زدگان مناطق قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ، نوشهر و چالوس شدند.

 

 

 

کد N1039060