سرلشکر جعفری:

دشمن تغییر روش داده نه تغییر هدف

سپاه پاسداران,سپاه,آمريكا,سردار محمدعلي جعفري,ايران و آمريكا

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه گفته می‌شود آمریکا از تغییر نظام دست برداشته است تاکید کرد که دشمن روش خود را عوض کرده نه هدفش را.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری صبح امروز در سخنرانی خود در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه هدف دشمن یعنی تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران، تغییر نکرده‌ است، اظهار کرد: اهداف انقلاب اسلامی با آمریکا در تضاد است. بنابراین آمریکا از هدف خود که تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است دست بر نمی‌دارد مگر اینکه ماهیت خود را عوض کند و از ظلم کردن دست بردارد.

وی ادامه داد: دشمن با فشار اقتصادی دنبال این است که عقیده و رفتار مردم را تغییر دهد و در نهایت انقلاب اسلامی را تسلیم کند. هدف دشمن ایجاد تغییر در رفتار جمهوری اسلامی ایران است و از این هدف خود دست برنمی‌دارد اما روش خود را عوض می‌کند. تذکرات اخیر رهبری درباره نفوذ به دلیل تغییر روش دشمن است و ما باید مراقب تلاش نرم دشمن برای تغییر رفتار نظام باشیم.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تهدیدات اقتصادی دشمن قابل خنثی شدن است، به شرطی که ما اراده، همت و بصیرت داشته باشیم. دشمن بر تهدیدات اقتصادی متمرکز شده اما بسیج هم در این حوزه به خوبی فعال شده است.

فرمانده کل سپاه همچنین با اشاره به تلاش‌های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اگر دولت از توان عظیم بسیج در اقتصاد استفاده کند،‌ اثرگذاری بسیج در حوزه اقتصادی بیشتر خواهد شد زیرا تلاش‌های اقتصادی بسیج بدون خواست و همکاری دولت به نتیجه کامل و مطلوب نمی‌رسد. البته جلسات هماهنگی با دولت گذاشته و طرح‌های بسیج در این جلسات ارائه شده است و معاون اول رئیس جمهور هم قول داده که این طرح‌ها را مورد حمایت قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد کشور و معیشت مردم بسیار مهم است، گفت:‌ سپاه و بسیج با توجه به اینکه مدافع انقلاب اسلامی و ارزش‌ها و مردم هستند در عرصه اقتصادی هم باید فعالیت داشته باشند و البته بیش از این باید دستگاه‌های کشور هم از توان بسیج استفاده کنند.

سرلشکر جعفری همچنین با اشاره به اینکه ما دنبال پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی هستیم، گفت: امروز وضعیت انقلاب اسلامی چه در مسائل دفاعی و چه در سایر عرصه‌ها بسیار خوب است البته ابعاد انقلاب اسلامی در خارج از کشور با داخل متفاوت است و سرعت انقلاب اسلامی در خارج خیلی بیشتر از داخل است و دلیل آن هم ایستادگی ما در مقابل دشمنان و استکبارستیزی است. در عرصه‌های داخلی ما به الگوسازی و کار ایجابی نیاز داریم اما در این مسیر موانع و مشکلاتی داریم. اما با روحیه جهادی باید این مشکلات را حل کنیم و اگر به اصول کار جهادی در عرصه‌های مختلف توجه کنیم حتما با موفقیت همراه می‌شویم.

وی همچنین گفت:‌ ما برای کار جهادی در داخل کشور مخالفت‌هایی سیستمی و روشی داریم و از سویی در خارج از کشور هم دشمن داریم بنابراین کار جهادی را باید با نیت خالص و سخت کوشی پیگیری کنیم و با این مخالفت‌ها و دشمنی‌ها مبارزه کنیم و باید روحیه مقاومت و ایستادگی خود را افزایش دهیم.

فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: ارزش کار جهادی در حوزه اقتصادی و فرهنگی دست کمی از کار جهادی در حوزه دفاعی و امنیتی ندارد و چه بسا که در این مقطع دشمن بر فشار اقتصادی متمرکز شده، ارزش کار جهادی در حوزه اقتصادی ارزش بیشتری هم دارد.

انتهای پیام

کد N1038967