سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

دولت پیگیر مجازات عاملان فاجعه منا باشد

فاجعه منا

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز تاسف از سکوت مجامع بین‌المللی و بسیاری از کشورهای اسلامی در برابر فاجعه منا گفت که انتظار دارد دولت پیگیری‌های لازم را برای مجازات عاملان این قتل عام انجام دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا،حجت‌الاسلام سید علی طاهری در نطق میان دستور در صحن علنی امروز خود با بیان این که مراسم حج تمتع امسال با کمال تاثر و تاسف با فاجعه بی نظیری همراه شد گفت: تاسف‌بار تر این است که مجامع بین‌المللی و حتی بسیاری از کشورهای اسلامی در قبال این جنایت سکوتی خفت بار پیشه کردند.

وی با تسلیت مجدد به بازماندگان جان باختگان این حادثه گفت :‌انتظار می‌رود دولت به صورت جدی پیگیری‌های لازم را برای مجازات عاملان این قتل عام انجام دهد.

نماینده مردم گرگان در ادامه با تبریک 5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و قیام خونین مردم گرگان و برخی از شهرهای استان درسال 57 از شورای فرهنگ عمومی کشور خواستار ثبت این مناسبت در تقویم ملی شد.

طاهری با اشاره به ارائه لایحه تنظیم برخی ازاحکام برنامه‌های توسعه ، این اقدام را باعث ثبات برنامه‌های اساسی و پیشرفت کشور دانست و در عین حال گفت: متاسفانه تقریبا در این لایحه درزمینه فرهنگ توجهی نشده است حال این که به تعبیر مقام معظم رهبری اصلاح فرهنگ اصلاح زیر ساخت همه‌ی نیازهای مهم کشور است از این رو انتظار اکید ما از دولت آن است که در روند بررسی این لایحه در مجلس دلسوزانه مساعدت کنند تا این مهم‌ترین نقیصه لایحه برطرف شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین با اشاره به تصدیق برجام با تمامی فراز و نشیب‌ها و نامه تاریخی مقام معظم رهبری در ابلاغ برجام به دولت، اظهار عقیده کرد که متأسفانه با کمال تأسف و تعجب در پاسخ آقای روحانی هیچ کدام از دغدغه‌ها جدی گرفته نشد. امیدواریم در اجرای این ابلاغیه شاهد برطرف شدن این ضعف‌های جدی باشیم.

طاهری در ادامه گفت: برخلاف وعده‌های تبلیغاتی رئیس جمهور در ایام انتخابات سال 92 که قرار بود 100 روزه مشکلات اقتصادی را ساماندهی کنند بعد از گذشت بیش از دو سال نه تنها اتفاق ویژه‌ای رخ نداد بلکه به بهانه کنترل تورم شاهد رکود کم‌سابقه‌ای در فعالیت‌های اقتصادی هستیم.

وی افزود: طبق نظر کارشناسان از دی‌ماه سال 92 روند نزولی در بازار سرمایه‌ای ایران شکل گرفت به طوری که 202 هزار میلیارد تومان معادل حدود 60 میلیارد دلار ارزش بورس از بین رفت. در این شرایط کارشناسان اقتصادی حتی آنهایی که از لحاظ فکر سیاسی به دولت نزدیک هستند به این موضوع قائلند که راه‌حل مشکلات اقتصادی کشور نگاه به دست به بیگانگان نیست.

طاهری اضافه کرد: در حال حاضر و در دوران پسابرجام با این همه رفت و آمدهای هیأت‌های غربی هیچ اتفاق اقتصادی رخ نداده است. از اینرو راه‌حل مشکلات کشور تبعیت کامل از امر مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی است. اما متأسفانه تاکنون اقدام قابل توجهی نشده است.

به گفته وی، هر جا که از اوامر رهبری پیروی کرده‌ایم توانسته‌ایم به موفقیت‌های بزرگی همچون غنی‌سازی 20 درصد، موفقیت‌های هوافضا، دفاعی، نانو، دانش بنیان و سایر توفیقات دست پیدا کنیم.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه خطر نفوذ یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است، گفت: انتظار داشتیم که رئیس‌جمهور در عمل نیز این خطر را جدی بگیرد.

وی افزود: اندیشکده امنیت آمریکای نوین در همین راستا خطاب به دولتمردانش اظهار داشته که برای نفوذ فرصت‌های مالی جدیدی برای بخش خصوصی، کارآفرینان و جامعه مدنی ایران ایجاد کنیم که این یعنی خطر جدی است.

نماینده مردم گرگان در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش بر لزوم افزایش سقف وام ازدواج به جای وام خودرو تأکید کرد و گفت: باید اقدامات لازم در جهت افزایش قیمت گندم گلستان،‌ افزایش کیفیت نهاده‌های کشاورزی، افزایش یارانه‌های بخش کشاورزی و توجه ویژه دولت به بخش صنعت در جهت جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای صنعتی فعال و نیمه فعال و توجه ویژه به پتروشیمی گلستان انجام شود.

انتهای پیام

کد N1038847