نماینده مردم تبریز در نطق میان دستور:

دولت برای حل مشکل رکود منتظر نسخه غربی ها نباشد

سیاسی

نماینده مردم تبریز با تاکید بر لزوم حل سریع تر مشکل اشتغال و رکود گفت: اگر دولت باز هم منتظر نسخه غربی ها برای حل این مشکلات باشد، آسیب ها عمیق تر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و آذرشهر در نطق میان دستور خود گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی، درک شرایط کشور، پرهیز از استفاده از نسخه های غربی، تکیه بر ظرفیت های داخلی، لمس درب پابرهنگان و داشتن روحیه بسیجی و جهادی ضروری است.

عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: مشکل اصلی ما در مدیریت و برنامه ریزی، تکیه بر اصولی است که کارآمدی خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: کشور ما دارای مردمی صبور و پایبند به اصول و ارزشها است و مسئولان باید از این ظرفیت ها برای خروج از مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده اند، استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما بن بست ندارد، گفت: بعضی خود به بن بست رسیده اند و این توهم را دارند که انقلاب نیز به بن بست رسیده است.

سعیدی تصریح کرد: تکیه بر فرهنگ بسیجی می تواند این توهم را باطل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: در ایام دفاع مقدس، عده ای فکر می کردند که باید در مقابل متجاوز تسلیم شده و پرونده حمله عراق به ایران را به شورای امنیت بسپارند، اما امام و ملت در مقابل این تفکر ایستادند و الگوی مقاومت و ایستادگی را در منطقه و جهان ارائه دادند.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه ارائه آمارها در خصوص اشتغال، تورم و رشد اقتصادی نمی تواند مشکلات مردم را حل کند، گفت: مسئولان نباید کاری کنند که به اعتماد مردم صدمه وارد شود.

وی اظهار داشت: امروز مردم از مسئولان عمل می خواهند، اگر مشکل اشتغال حل نشود و از رکود خارج نشویم و باز هم منتظر نسخه های خارجی و غربی باشیم، این آسیب ها عمیق تر می شود.

سعیدی ادامه داد: خانواده ها از مشکل اشتغال رنج می برند و والدین شرمنده فرزندان خود هستند.

وی تاکید کرد: حدود ۶ میلیون نفر در جامعه منتظر حمایت جدی هستند.

وی در بخش پایانی نطق میان دستور خود در تذکری به سرافراز رئیس رسانه ملی گفت: دهان مردم آذربایجان معطر به ذکر یاحسین و حمایت از ولایت است.

سعیدی ادامه داد: بوی گند از دهان کسانی می آید که با توهین به قومیت ها به دنبال تکمیل پازل دشمن هستند.

نماینده مردم تبریز با تذکری به وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات باید نسبت به شناسایی عوامل پشت پرده این موضوع و اهانت به مردم آذربایجان اقدام کند.

کد N1038763