هشدار بان کی‌ مون درباره "سوءظن نابجا" به مهاجران مسلمان

سازمان ملل متحد

دبیرکل سازمان ملل متحد در پی حملات تروریستی پاریس، نگرانی خود را نسبت به "سوءظن نابجا" به مهاجران و پناهجویان خصوصا کسانی که مسلمان هستند، ابراز کرد. وی همچنین از برگزاری نشستی در ماه مارس برای اسکان مجدد میلیون‌ها پناهجویی که از سوریه گریخته‌اند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری نیشن، بان کی‌ مون، دبیرکل سازمان ملل در نشست مجمع عمومی درخصوص پناهجویان سوریه نقشه‌ راهی را برای رسیدگی به علل این پدیده در نظر گرفت و منابع مالی مدیریت موج پناهجویان و مهاجران را افزایش داد.

وی گفت: ما باید در مقابل چنین تحریف و تبعیضی مقاومت کنیم چرا که تنها به نفع تروریست‌هاست که اختلاف بیندازند و ترس ایجاد کنند.

بان کی‌ مون تاکید کرد: پاسخ ما نباید بستن درها باشد بلکه باید با گشودن قلبمان با وحدت، تحمل و کثرت‌گرایی و شفقت واکنش نشان دهیم. این به تضمین امنیت واقعی ختم می‌شود. ما نباید به لحاظ اخلاقی و یا حقوقی در مبارزه علیه خشونت افراطگرایان تسلیم شویم. حقوق مربوط به پناهندگی و عدم اجبار باید حفظ شود. در پی حملات تروریستی، من به شدت نگران سوءظن‌های نابجا علیه مهاجران و پناهجویان خصوصا مسلمانان هستم.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که نگرانی‌ها درباره تروریست‌های پنهان‌شده میان آوارگان تنها از استدلال رویکرد مدیریت‌شده حمایت می‌کند.

وی پنج اولویت را در این زمینه نام برد که شامل رسیدگی به علل ریشه‌ای، مدیریت موج بزرگ، محافظت از حقوق بشر، افزایش اعتبار و اتخاذ یک رویکرد جهانی بود.

وی گفت: میلیون‌ها مهاجری که دار و ندار خود را به خشونت و سرکوب باخته‌اند، بیش از هر فرد دیگری خواستار خاتمه آن تهدیدات هستند. آنها همین طور جوانان جهان به صورت بالقوه می‌توانند حوزه‌ای برای مقابله با افراطگرایی باشند. من بار دیگر تاکید می‌کنم که نیمی از 60 میلیون فردی که اجبارا در سراسر جهان آواره شده‌اند، کودکان هستند. من بار دیگر درخواست خود را برای قدرتمند کردن صلح‌سازان جوان امروز تکرار می‌کنم. کمیسیونر عالی آوارگان سازمان ملل در ماه مارس کنفرانسی را برای جلب حمایت کشورها با هدف اسکان مجدد پناهجویان و مهاجران و یا کمک به کسانی که مجبور شده‌اند بر اثر درگیری سوریه آواره شوند، برگزار می‌کند.

انتهای پیام

کد N1038750