لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی:

تعلل مجلس در بررسی لایحه شفافیت هزینه های انتخاباتی نادرست است

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق ضوابط مجلس لایحه شفافیت هزینه های انتخاباتی مطرح خواهد شد گفت: اینکه گفته شده مجلس در بررسی این لایحه تعلل می کند، نادرست است.

به گزارش خبرنگار مهر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حمید رسایی نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی گفت: دولت در تاریخ ۲۴ آبان لایحه ای را تقدیم مجلس کرد که روی آن تاریخ ۱۹ آبان خورده است اما به جای ۲۴ آبان بیست و پنجم بین نمایندگان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه این لایحه مربوط به شفاف سازی هزینه ها و منابع مالی انتخابی است افزود: همان شب وزیر کشور در تلویزیون گفت لایحه ای را به مجلس داده ایم اما مجلس در بررسی آن تعلل می کند و فردای همان روز روزنامه ها «هراس از شفافیت» را تیتر کرده اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس در هفته گذشته سه روز جلسه داشته است و امروز هم نخستین جلسه را برگزار کرده است. در شرایط فعلی حدود ۱۵ طرح دو فوریتی در اولویت قرار دارد.

رسایی با بیان اینکه بنده به عنوان یک نماینده مجلس از شفافیت هزینه های انتخاباتی استقبال می کنم خاطرنشان کرد: این طور با حیثیت مجلس بازی کردند آن هم با اهداف سیاسی و انتخاباتی درست نیست. مثل اینکه ما می ترسیم اما اینگونه نیست هرچیزی ساز و کار دارد که باید براساس آن عمل شود.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه باید از حیثیت مجلس دفاع شود یادآور شد: نباید اینگونه تلقی شود که مجلس نمی خواهد در هزینه های انتخاباتی شفافیت صورت گیرد.

به گزارش مهر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: طبق ضوابط این لایحه داده شده است و هیچ تاخیر و تعللی هم وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: مطابق ضوابط مجلس این لایحه در نوبت است و حتما مطرح خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه گفته شده مجلس تعلل می کند حرف نادرستی است.

کد N1038618