رئیس مرکزراهبردی بسیج درگفتگو بامهر:

داستان غم انگیز توطئه های آمریکا علیه مردم ایران فراموش شدنی نیست

سیاسی

رئیس مرکز راهبردی اقشار بسیج گفت: دخالت‌هاي بي‌جا و فراوان و توطئه های مختلف آمریکا علیه اسلام و ایران داستان غم‌انگيز و عبرت‌آموزي دارد که فراموش ناشدنی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد فرهادی   با اشاره به اینکه آمريكا پس از ۳۶ سال دشمنی با بهره گیری از فرصت برجام درصدد نفوذ دوباره در فرهنگ و اقتصاد كشورمان برآمده، گفت: رهبر فرزانه انقلاب با بیانات صریح و خصوصا شروط تعیین شده نقشه آن‌ها را بر ملا و مردم نیز به تبعیت از رهبری راه‌هاي نفوذ آمريكا را مسدود خواهند كرد.

فرهادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری طی ماه های گذشته بارها درباره نفوذ دشمن در حوزه های فرهنگ، سیاست و اقتصاد هشدار داده بودند و در بیانات اخیرشان صریحا فرمودند: «اینکه دم از مذاکره و گفتگو می زنند برای نفوذ است، عده‌ای در قضیه مذاکره سهل‌انگاری و سهل‌اندیشی می کنند و عمق مسائل را نمیفهمند.» به فرموده رهبر معظم انقلاب رئیس همه‌ی شیطان‌های عالم، ابلیس است، اما ابلیس کارش فقط اغوا و فریب است درحالی‌که آمریکا هم اغوا می‌کند، هم کشتار، هم تحریم و هم فریب و ریاکاری.

رئیس مرکز راهبردی اقشار بسیج با اشاره به گسترش نفوذ آمریکا در کشورهای مختلف جهان براساس ضعف دولت ها یاد آور شد: نحوه نفوذ آمریکا در چند دهه گذشته به ویژه پس از پایان جنگ جهانی دوم نشان می دهد که آنها برای آسیب زدن به کشورهای مختلف براساس طبیعت و سرشت کشورها متفاوت عمل کرده‌اند. شیطان بزرگ برای نفوذ به قلب اروپا از ضعف اقتصادی این کشورها ناشی از جنگ جهانی دوم استفاده کرد و با استفاده از موضوعات اقتصادی در فرهنگ آنها نفوذ کرد.

وی افزود: آمریکایی ها معتقدند در انگلیس، آلمان و حتی ژاپن ملت سازی کرده‌اند و با همین استراتژی توانستند به فرهنگ، اقتصاد و سیاست این کشورها نفوذ کنند. برای نفوذ در کشورهای عربی منطقه نیز با ایران هراسی ضمن فروش سلاح و بکارگیری مستشاران نظامی در ساختار ارتش، این کشورها را وابسته کرده و از این طریق زمینه حضور سیاسی را به وجود آورده است.

فرهادی با بيان اينكه اصولا هدف از ديپلماسي و روابط بین الملل نزد آمريكا نشات گرفته از اهداف سلطه گری و نفوذ بر فرهنگ، سياست، اقتصاد و امنيت كشورهاي طرف تعامل با آنها است، افزود: آمریکایی‌ها به دنبال مدیریت تفکر ما هستند تا حافظه تاریخی ملت ایران نسبت به آمریکای جنایت کار را تغییر و یک چهره بزک کرده از خود به جای بگذارند.

رئیس مرکز راهبردی اقشار بسیج گفت: آنها می خواهند ما مصیبت ها و واقعیت های تلخ حضورشان در ایران از سال ۱۳۳۲ تاکنون را فراموش کنیم تا الگوی دوست و دشمن در ملت ایران تغییر پیدا کند. این در حالی است که دخالت‌هاي بي‌جا و فراوان و توطئه های مختلف آمریکا علیه اسلام و ایران داستان غم‌انگيز و عبرت‌آموزي دارد که فراموش ناشدنی است.

وی اظهار كرد: آمريكايي‌ها در دوران حاكميت پهلوي‌ها در ايران جنايات بزرگ و بي‌شماري را مرتكب شده‌اند و علاوه بر تسلط كامل بر اركان رژيم شاهنشاهي و نفوذ در مديريت كلان سياسي، اقتصادي، نظامي و فرهنگ ناب اسلامي كه در تار و پود ملت ايران ريشه دوانده بود، با گسترش فرهنگ ضد ديني جامعه اسلامي را به تمام معنا به جامعه غربي در آداب و رسوم تبديل كرده بود.

فرهادی افزود: پس از پيروي انقلاب نیز آمريكا با نفوذ دادن عناصري در دولت موقت كه متشكل از شخصيت‌هاي ملي مذهبي و جبهه ملي كه عملا از نظر سياسي گرايش‌هاي غربي و آمريكايي داشتند، سعي داشتند انقلاب نوپاي اسلامي را از درون با شكست مواجه كنند. همچنین در سالهای پس از آن نیز به انحاء مختلف از دشمنی پنهان و آشکار دست نکشیده اند؛ از جمله در ماه های اخیر به دنبال ارتباط و تعامل اقتصادی با ما برای تاثیر گذاری بر ملت هستند و همچنین می خواهند با نیاتی شوم به مراکز آکادمیک و دانشگاهی ما نزدیک شوند.

وي افزود: آمریکا از کوتای ۲۸ مرداد تاکنون به صورت مستقیم و غیر مستقیم در همه صحنه های اقتصادی، علمی، سیاسی، فناوری، فرهنگ، جنگ و عملیات های روانی بر علیه ما بودند و وقتی دیدند که در مقابل ما موفق نشدند می خواهند با تغییر قیافه وارد سرنوشت کشورمان شوند.

 رئیس مرکز راهبردی اقشار بسیج تصریح کرد: باید با بصیرت تمام تغییر ظاهر دروغین دشمن را رصد کنیم و بدانیم همه مصیبت های امروز جهان اسلام ناشی از سیاست های خصمانه شیطان بزرگ است که  برای حفظ منفعت و امنیت خود و رژیم اشغالگر صهیونیستی دنبال می شود.

 

کد N1038576