پنتاگون به دنبال جلب کمک بیشتر از متحدان برای مقابله با داعش

سیاسی

وزارت دفاع آمریکا متحدان اروپایی و عربی خود را بر آن داشته تا برای مقابله با داعش همکاری بیشتر و نزدیکتری داشته باشند.

وزارت دفاع آمریکا متحدان اروپایی و عربی خود را بر آن داشته تا برای مقابله با داعش همکاری بیشتر و نزدیکتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، این درخواست از جانب پنتاگون برای کمک گرفتن بیشتر از متحدانش درحالی مطرح شده که دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا به نظر به دنبال آغاز نبردی در عراق و سوریه است. همچنین از این مساله هم ناشی می‌شود که وزارت دفاع آمریکا عملکرد کمپین مقابله با داعش را بسیار آهسته می‌داند و به دنبال اقدامات نظامی فوری و دقیق است.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که اروپا در حال حاضر تمایل زیادی برای انجام کمپین نظامی در سوریه دارد اما به این مساله اذعان داشتند که برخی از این کشورها دچار کمبود بودجه هستند چون در جاهای دیگر درگیر هستند. حتی جلب نظر کشورهای متحد عربی نیز امری دشوار محسوب می‌شود.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا این مساله را مشخص کرده که استراتژی ایالات متحده در مقابله با داعش تغییر نمی‌کند اما وی در جریان دیدار با مشاوران ارشد و فرماندهان ارشد نظامی گفت: زمان آن رسیده تا متحدان اروپایی ما برای مقابله با داعش اقدامات بیشتری انجام دهند.

یکی از مقام‌های آمریکایی گفت، وزیر دفاع آمریکا از مشاوران ارشد خود خواسته تا از انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ترکیه بخواهند در مقابله با داعش فعال‌تر عمل کنند. این کمکها شامل طیف گسترده از تامین تجهیزات تا نیروهای عملیات ویژه می‌شود.

وزیر امور خارجه ایتالیا در این باره گفته است: ما آماده کمک به برادران فرانسوی خود هستیم. اما نه ما، نه آمریکایی‌ها و نه فرانسوی‌ها به دنبال وارد کردن نیرو در سوریه نیستیم.

درخواست آمریکا برای کمک گرفتن از کشورهای متحد با هدف مقابله با داعش پس از حمله تروریستی به پاریس با 130 کشته مطرح شده است.

انتهای پیام

کد N1038532