السیسی با نمایندگان کنگره آمریکا دیدار کرد

سیاسی

رئیس جمهوری مصر در دیدار با جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا در قاهره از تمایل خود برای گسترش همکاری ها با واشنگتن سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر با هیئتی از نمایندگان کنگره آمریکا در قاهره دیدار کرد.

ریاست این هیئت را «رابرت ویتمن» رئیس کمیسیون فرعی آمادگی نظامی در کنگره آمریکا بر عهده داشت. در جریان این دیدار، دو طرف درخصوص گسترش و تحکیم روابط قاهره-واشنگتن به ویژه در زمینه نظامی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

السیسی در این دیدار گفت: قاهره خواستار تحکیم و گسترش روابط  راهبردی خود با آمریکا است. در این دیدار همچنین آخرین تحولات منطقه ای و همکاری دو کشور برای حل و فصل چالش های موجود در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این در حالی است که با وجود نگرانی‌های برخی قانونگذاران آمریکایی از سرکوب مخالفان توسط دولت قاهره، کنگره آمریکا به دنبال تایید یک کمک نظامی دیگر به مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار به مصر است.

در همین حال، نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در بحثی داغ درباره چگونگی اختصاص این مبلغ برای کمک نظامی به مصر و تایید نهایی آن تا ۱۱ دسامبر سال جاری میلادی شرکت دارند.

گفتنی است بسته کمک به مصر از آن جهت در مرکز توجه است که تنش میان دموکرات ها و جمهوری خواهان درباره سو‌ءاستفاده دولت السیسی از وضعیت امنیتی کشور به منظور سرکوب مخالفان و دستگیری روزنامه نگاران همچنان وجود دارد.

 

 

کد N1038262