مک‌کین: هنوز خیلی مانده جنگ علیه طالبان تمام شود

آمريكا,پاكستان

جان مک‌کین سناتور آمریکایی یک روز بعد از دیدار با رئیس ارتش پاکستان اظهار کرد: هنوز خیلی مانده جنگ علیه گروه شبه‌نظامی طالبان تمام شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی‌تی‌آی، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در این اظهارات خود اظهار امیدواری کرد که دو کشور آمریکا و پاکستان به همکاری نزدیک برای منافع دوجانبه ادامه دهند.

مک‌کین که رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا است در اظهاراتی درخصوص نشستش با ژنرال راحیل شریف رئیس ارتش پاکستان که در آن چند تن دیگر از اعضای این کمیته حضور داشتند، گفت: این نشست بسیار ثمربخش و برای اعضای این کمیته پربار بود. ما در این زمان پر از چالش برای روابط خود با پاکستان ارزش قائل هستیم.

مک‌کین گفت: اعضای کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا معتقد هستند که جنگ علیه طالبان هنوز تمام نشده و طالبان همچنان نقشی کلیدی در منطقه ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ارتش پاکستان در دوران رهبری ژنرال شریف خسارات فراوانی به دشمنان به همراه فداکاری‌های فراوان وارد کرده است، گفت که قدردان فداکاری‌های سربازان پاکستان در جنگ با تروریسم است.

مک‌کین افزود: نشست ما متمرکز بر وضعیت افغانستان، جنگ با داعش و همچنین راه‌های تقویت هماهنگی و همکاری میان دو کشور علیه دشمنان تروریست بوده است.

وی همچنین اظهار کرد: من امیدوار هستم که ما به همکاری نزدیک در راستای منافع دو کشور ادامه دهیم.

انتهای پیام

کد N1037930