پوتین: گروگان‌گیری مالی ثابت کرد تروریسم مرزی نمی‌شناسد

رئیس جمهوری روسیه در واکنش به حملات تروریستی روز جمعه در پایتخت مالی گفت: این حملات ثابت کردند که تروریسم هیچ مرزی نمی‌شناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز (شنبه) در پیامی برای ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی گفت: بحران گروگان‌گیری مرگبار شهر باماکو (پایتخت مالی) در روز جمعه ثابت کرد تروریسم به مرز کشورها اهمیتی نمی‌دهد.

کاخ کرملین در بیانیه‌ای در خصوص این پیام ولادیمیر پوتین توضیح داد: رئیس جمهوری روسیه در پیام خود بر رخ دادن جنایت‌های غیرانسانی در پایتخت مالی و اینکه تروریسم هیچ مرزی نمی‌شناسد و تهدیدی واقعی را متوجه جهان می‌کند تاکید کرد.

در ادامه پیام پوتین به رئیس جمهوری مالی آمده است: افراد با مذاهب و ملیت‌های مختلف قربانی تروریسم می‌شوند و باید به عنوان یک ائتلاف بین المللی گسترده در مقابل این تهدید ایستاد.

روز جمعه چند شبه نظامی مسلح اقدام به گروگان گیری 170 نفر در هتل رادیسون بلو در شهر باماکو کردند. خبرگزاری رویترز گزارش داد که در جریان این گروگان‌گیری شش تن از کارمندان یک شرکت هواپیمایی روسیه به نام شرکت ولگا دنپر نیز کشته شدند.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از مقام‌های دولتی منطقه اولیانوفسک نیز گزارش داد که شش کارمند این شرکت هواپیمایی که مستقر در این منطقه است از جمله قربانیان گروگان‌گیری روز جمعه مالی بودند.

پیشتر وزارت امور خارجه روسیه از کشته شدن چند تبعه‌ این کشور در حمله مذکور را بدون اشاره به تعداد آنها تایید کرده بود.

انتهای پیام

کد N1037821